Žideničtí tygři

ŽLTC má nový bazén

5 x 1,22 metrů

„Je to blázen, proč koupil tak velký bazén? Tolik peněz. Ve studni je málo vody. A kdo se o to bude starat?“ 
Ano stálo to nějakou energii: vybrat, objednat, postavit, vyhladit dno, napustit, přivést přes dva 50ti metrové kabely proud, dokoupit příslušenství, čistící prostředky, podvodní vysavač, kvalitnější filtraci a další drobnosti…ale bazén stojí! A je úžasnej! Kolem něj zelený kobereček z umělé trávy..jen velká palma tu ještě chybí. Ale ta taky bude:) 
Já vidím vždy „problémy“ z té druhé strany..ten skvělý pocit po odmakaném tréninku se společně zchladit. Užít si horké prázdninové dny mezi tréninky v krásném bazénu. Regenerace, pohoda, důvod pobýt v klubu ještě o něco déle…a pro starší a pokročilé pivečko u bazénu:) Prostě naše ŽLTC se posunulo zase o kousek dál. 
Při nedávné „kolaudaci“ bazénu s mým kamarádem Tomášem jsem se neubránil zamyšlení… 
Když udělám něco pro druhé, cítím se lépe. Když udělám šťastnými spoustu lidí kolem sebe, hráče, děti, jejich rodiče, kolegy trenéry, udělá to i mně alespoň trochu šťastným. Není to o investici peněz, energie, času, ale mého srdce…Je tomu skoro 8 let co jsem se vrátil z Německa do svého mateřského klubu, kde jsem se jako dítě naučil tenis nejen hrát, ale také ho milovat. Po svém příchodu s vidinou nejisté budoucnosti, ale obrovské výzvy, jsem od jedné slovensky mluvící paní uslyšel památnou větu: „Pán Božek, do roka a do dňa tu skončíte“. Nestalo se tak, právě naopak. Přišly úspěchy nejen sportovní, ale ty mnohem důležitější: děti v klubu navazují nová přátelství, získávají pocit sounáležitosti a hrdosti být „Zetorákem“. Učí se lásce ke sportu, k tenisu a dalším pro život důležitým hodnotám…a my, kteří jsme převzali štafetu, se snažíme pokračovat ve šlépějích pana Dvořáčka. 
Přišly klubové dresy s novým logem, obrovský tygr jako symbol klubu, máme svoji vlastní hymnu, pořádáme prázdninové soustředění na ŽLTC, v Chrlicích, v Litohoři, předsezónní v Chorvatsku, v Itálii, plánujeme kondiční kemp na Dolní Moravě. Mentální trénink, kondiční trenér zároveň s tenisovým na kurtu, jsou už zaběhlé a vyzkoušené součásti přípravy. O prázdninách nás čeká v rámci kempů nejen koupání, ale také grilování, stanování a výuka angličtiny. Do budoucna plánujeme částečně propojit tréninkové systémy dvou nejsilnějších brněnských klubů ŽLTC a TC Brno. 
Při každé nové představivosti, vizi, inovaci, změně často slýchávám: „to je blázen proč tohle všechno dělá? Tolik času, tolik práce navíc, zbytečných starostí, energie“…ale také radosti, smíchu, hrdosti, a štěstí. A proto věřím, že tenis vám stejně tak jako mně, pomůže překonat období, když není dobře u srdce. Na tyto hodnoty se cenovka nalepit nedá… 

Roman Božek