Úspěchy našich mini a babytenistů

3. a 4. místo z krajského finále

Letní tenisová sezona se nese ve znamení individuálních i týmových úspěchů našich nejmladších tenistů.

Ve Znojmě se 22.6.2019 konalo za účasti 12 nejlepších družstev na jižní Moravě Krajské finále minitenisu. Klub ŽLTC měl jako jediný zastoupení obou družstev, ,,áčka“ i ,,béčka“. Družstvo ŽLTC ,,A“ bylo mezi 4 nasazenými. Ve čtvrtfinále jasně přehrálo domácí družstvo Znojma 7:1. V semifinále čekal soupeř nejtěžší – Prostějov, pozdější vítěz. Naši prohráli 6:2, ale byly k vidění velmi pěkné zápasy! Zápas o třetí místo svedl naše družstva dohromady – vítězně z něj sice vyšlo ,,áčko“, ale děti si zápas doslova užívali a prakticky nebylo vidět, kdo je z ,,áčka“ a kdo z ,,béčka“:-). Družstvo ,,B“ vyhrálo v předkole nad dětmi z Třebíče 7:1, ve čtvrtfinále porazilo 2. nasazený celek ze Žďáru nad Sázavou těsným výsledkem 4:4 na zápasy, rozhodovalo skóre všech balonů pro náš prospěch 112:100. V semifinále hráči nestačili na družstvo Zlína (prohra 3:5) a celkově tedy skončilo toto družstvo na skvělém 4. místě, což bylo obrovské překvapení celého turnaje. Všechny děti z obou družstev hrály moc pěkně, užily si společný prima den a důstojně se rozloučily s minitenisovou částí jejich kariéry:-)

Přejeme jim spoustu úspěchů a radosti při tenisu i na velkém kurtu!!!

Za ,,A“ družstvo nastoupili: Honzík Kolář, Oskárek Landa, Tobík Hradecký a Sebík Schamberger.

Za ,,B“ družstvo hráli: Páťa Belatka, Davča Macho, Terka Pyšná a Adámek Zajíc.

Družstva babytenisu byla také v soutěžích družstev velmi úspěšná. Naše ,,áčko“ půjde na Krajské finále (bude se hrát v našem klubu) na podzim jako 3. nasazené. Družstvo ,,B“ ukázalo svou velkou sílu, vyhrálo s přehledem svoji skupinu a taktéž se zúčastní Krajského finále. Budeme oběma družstvům držet pěsti! Družstvo ,,C“ skončilo na 2. místě ve skupině, družstvo ,,D“ na 4. místě. Bylo moc fajn vidět, jak všechny děti při zápasech obětavě bojovaly, navzájem si fandily a vládla příjemná a pohodová atmosféra. Všem za vzornou reprezentaci klubu moc děkujeme. Jarní část babytenisu ukončilo velmi příjemné opékání špekáčků spojené s ochutnávkou vína v režii rodičů Šilinkových. Myslím, že si to užili děti i rodiče:-). Veliké díky!!!

Dětem se dařilo i na individuálních turnajích: Honzík Kolář vyhrál minitenisový turnaj na Kraví Hoře, Tomík Pařízek nenašel přemožitele ani na Mosilaně, ani v Tišnově (velmi silně obsazený turnaj zařazený do okruhu turnajů ,,O pohár hejtmana JM Kraje), Áďa Šindelka vyhrál turnaj v Táboře. Všem klukům OBROVSKÁ GRATULACE!

Přejeme všem dětem hezké prázdniny a spoustu radosti při tenisu!