Žideničtí tygři

ŽLTC ovládl jižní Moravu

7 TITULŮ Z OBLASTNÍCH PŘEBORŮ, 7 HRÁČŮ NA HMČR,

21 MEDAILOVÝCH UMÍSTĚNÍ

Po letní sezóně 2015 jsme se společně s trenéry pionýrsky rozhodli, že od podzimu vložíme do klasického přístupu k přípravě a vedení hráčů nové prvky, od kterých jsme si slibovali další posun výkonnosti našich hráčů.

Zásadní inovací, která v tréninkovém procesu nastala, a která je doposud známa jen v kruzích přípravy profesionálů, je mentálně dynamický trénink Mental Supremacy ®. Tato příprava pomáhá našim hráčům prodat v zápase to, co mají skutečně natrénováno.

Týmově byl vypracován plán spolupráce tenisových a kondičních trenérů s klubovým fyzioterapeutem, pro optimalizaci zdravotního stavu, prevenci zranění, a zároveň pro neustálé budování kondičních schopností našich hráčů.

Ve spojení s dalším novým prvkem, kdy klub rodičům a hráčům plánovitě umožnil využití možnosti koučinku – doprovodu našich trenérů na důležitých turnajích, měly tyto bonusy přinést další pokrok v celkové profesionalizaci našeho klubu.

mental

Dnes po 5 měsících aplikace můžeme říci, že účinnost těchto změn projevující se především na výsledcích a reakcích rodičů, předčila naše očekávání.

První velké úspěchy přišly už koncem  listopadu: vítězství Gabriely Horáčkové na oblastním přeboru žen a postup do čtvrtfinále na HMČR. Když jsem při gratulaci hráčce zadoufal, že její příklad odstartuje pro barvy ŽLTC úspěšnou zimní sezónu, ani ve snu jsem nečekal, jaká lavina úspěchů bude v dalších měsících následovat:

Hned dalšího výborného výsledku v zimní sezóně dosáhli naši nejmladší mladší žáci a žákyně (na přeboru ročníku 2006) ve Znojmě. Velkým příslibem do budoucna je nejen semifinálová účast Denise Petáka, Marka Robeše a finálová účast Emči Dvořáčkové ve dvouhře, ale také hra jakou se naši mladí talenti prezentují. Tuto trojici doplnil šikovný Ondřej Matoušek (čtvrtfinále). Denis Peták se stal navíc oblastním přeborníkem ve čtyřhře.

Další velká naděje našeho klubu Kuba Veigl zabojoval na Oblastním přeboru mladších žáků v Třebíči. Díky suverénnímu vítězství proti druhému nasazenému Blažkovi postoupil do semifinále dvouhry a zajistil si postup na halové mistrovství České Republiky. Potěšila nás také účast dalších 4 našich hráčů v osmifinále dvouhry (Jiří Samek, Tomáš Kotecký, Daniel Blumaier, Roman Onderka).

Oblastní přebor starších žákyň v Jihlavě naprosto ovládla pětice hráček ŽLTC: Uherková, Krejčí, Hrdinková, Hrbková a Strejčková. Všechny naše hráčky postoupily do osmifinále dvouhry a semifinále čtyřhry. Postup mezi poslední čtyři si vybojovaly Deniska Hrdinková, Kačka Krejčí a Kristýnka Uherková. Finálovou účast si zajistily Uherková a Krejčí, která v dramatickém zápase otočila průběh obou setů proti prostějovské Noskové na 7:6,7:5. Z vítězství v turnaji a přímého postupu na HMČR se nakonec radovala Kristýna Uherková, která především díky bezchybné hře ze základní čáry ztratila v celém turnaji pouhých 10 gemů. Také Deniska s Katkou si svým výsledkem na přeboru vybojovaly postup na Mistrovství republiky. 

Zlatý hřeb účinkování hráčů ŽLTC na Oblastních přeborech staršího žactva učinil úspěch bombardéra Marka Tejkala. Marek potvrdil po vítězství na předešlých dvou turnajích (Rožnov, TC Brno) obrovskou formu a sebevědomí. V celém turnaji se opíral o bekhend a drtivé podání a po vítězstvích nad soupeři Zapletalem (89 CZ), Jurajdou (33CZ) a Vítkem (43CZ) se stal krajským přeborníkem a zaslouženým postupujícím na HMČR. Svoji dominanci na rychlém povrchu ve Starém Městě potvrdil také vítězstvím ve čtyřhře. Výborného výsledku – postupu do čtvrtfinále dvouhry a finále čtyřhry dosáhl také Markův „parťák z áčka“ Adam Doušek. Zejména v utkání s šikovným Zavřelem prokázal obrovskou bojovnost, když otočil „skoro prohraný“ zápas 2:6, 7:6, 6:2. Vzrůstající výkonnost ukázal také ve čtyřhře vítězstvím nad párem Zapletal-Pozdenkov a postupem do finále.

Dominanci ŽLTC Brno na letošních zimních krajských přeborech podtrhla semifinálová účast Lindy Ševčíkové ve dvouhře a vítězství ve čtyřhře na přeboru dorostenek 13.-15.2. v Břeclavi!

Souhrn výsledků na Oblastních přeborech v zimní sezóně 2015/16: 

Oblastní přebor mladších žáků – ročník 2006:
2x semifinále dvouhry – Denis Peták, Marek Robeš
1x čtvrtfinále dvouhry – Ondra Matoušek
1x vítězství čtyřhry – Denis Peták

Oblastní přebor mladších žákyň – ročník 2006:
1x finále dvouhry – Emma Dvořáčková

Oblastní přebor mladších žáků:
1x semifinále dvouhry – Jakub Veigl (postup na HMČR)
4x osmifinále dvouhry – Jiří Samek, Tomáš Kotecký, Daniel Blumaier, Roman Onderka
1x semifinále čtyřhry – Jakub Veigl
3x čtvrtfinále čtyřhry – Tomáš Kotecký-Daniel Blumaier, Jan Černý, Roman Onderka

Oblastní přebor starších žáků:
1x vítězství dvouhry – Marek Tejkal (postup na HMČR)
1x čtvrtfinále dvouhry – Adam Doušek
1x vítězství čtyřhry – Marek Tejkal
1x finále čtyřhry – Adam Doušek

Oblastní přebor starších žákyň:
1x vítězství dvouhry – Kristýna Uherková (postup na HMČR)
1x finále dvouhry – Kateřina Krejčí (postup na HMČR)
1x semifinále dvouhry – Denise Hrdinková (postup na HMČR)
2x osmifinále dvouhry – Nicole Hrbková, Michaela Strejčková
1x finále čtyřhry – Kristýna Uherková-Nicole Hrbková
2x semifinále čtyřhry – Kateřina Krejčí-Denise Hrdinková, Michaela Strejčková

Oblastní přebor dorostenek:
1x semifinále dvouhry – Linda Ševčíková (postup na HMČR)
1x osmifinále dvouhry – Kristýna Uherková
1x vítězství čtyřhry – Linda Ševčíková
1x semifinále čtyřhry – Viola Kolaciová

Oblastní přebor žen:
1x vítězství dvouhry – Gabriela Horáčková (postup na HMČR)
1x čtvrtfinále dvouhry – Kateřina Stloukalová
2x osmifinále dvouhry – Dominika Hrabalová, Kristýna Uherková
1x vítězství čtyřhry – Viola Kolaciová
1x semifinále čtyřhry – Gabriela Horáčková

tejkal

VŠEM JMENOVANÝM HRÁČŮM A HRÁČKÁM PATŘÍ OBROVSKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ ZA VZORNOU REPREZENTACI KLUBU ŽLTC!!! TYTO ÚSPĚCHY JSOU O TO CENNĚJŠÍ, ŽE JICH DOSÁHLI HRÁČI, KTEŘÍ TRÉNUJÍ (S VÝJIMKOU STLOUKALOVÉ) VÝHRADNĚ V RÁMCI TRÉNINKOVÉHO SYSTÉMU ŽLTC!
IMG_9308