Žideničtí tygři

Zima 2012 / 2013

Hráči našeho klubu zaznamenali v zimní sezóně 2012/2013:

  • 18 turnajových vítězství;
  • 14 finálových účastí;
  • 12 semifinálových účastí.

TURNAJ BABYTENISU NA TC BRNO

Na turnaji babytenisu pořádaného klubem TC Brno 9.3. Danielka zvládla svoji skupinu bez ztráty gamu a ve stejném výkonu a ztráty jediné hry postoupila do semifinále.

Tady narazila na vítěze turnaje domácího Romana Onderku. Zaskočil ji obranářský styl Romana, se kterým se dokázala vyrovnat  až za stavu 0:2 a dotáhla zápas na 2:2. Pokračovala dále v tvořivém a tvrdém útočném stylu, ale ten se jí nakonec těsnými auty stal osudným a zápas bohužel prohrála 2:4. Zklamání z nepostoupení do finále bylo nakonec tak velké, že se s ním v boji o třetí místo nevyrovnala a skončila na 4. místě. V celém turnaji předváděla velmi bojovný útočný tenis, za který byla všemi přihlížejícími velmi oceněna. Jako jedna z mála beze strachu předváděla útočný tenis i na síti, což je v této kategorii vskutku neobvyklé.

 

KUBOVO VÍTĚZSTVÍ VE SVITAVÁCH

Kubík na turnaji babytenisu, který se konal 16. 3. ve Svitavách zopakoval vítězné tažení celým turnajem (první turnajové vítězství přišlo na začátku halové sezony na domácím prosincovém turnaji). Kuba prošel celkem hladce celou skupinou, kde mimo jiné porazil (výsledkem 6:2) např. Romana Onderku, vítěze předchozího turnaje na TC Brno. V semifinále nadělil dokonce ,,kanára“ Krejčímu a ve finále smetl Rouchala 6:1. Kuba na turnajích zúročuje poctivou práci při tréninku a obrovské zapálení pro tenis.

 

LUCKA TŘETÍ NA DOMÁCÍM TURNAJI

V sobotu 16. 3. byl náš klub pořadatelem minitenisové turnaje, na němž startovalo celkem 14 dětí, z toho 9 našich! Finále (Heiderová-Němec) bylo skutečným vyvrcholením celého turnaje se spoustou krásných výměn, jež byly často odměněny velkým potleskem diváků. Nakonec rozhodl o vítězi jediný balon, třetí sada skončila poměrem 10:9. Z našich hráčů si nejlépe vedla Lucinka Zourková, jež vyhrála báječné 3. místo. V zápase o třetí místo svedla tuhý boj se stejně starou holčičkou (Adéla Svítilová) a tento zápas byl po finále druhým nejlepším zápasem turnaje. Lucinka udržela pevné nervy a bojovnou hrou nakonec získala třetí set ve svůj prospěch 10:8. Bylo moc milé, že jí všichni spoluhráči za ŽLTC přišli fandit a povzbuzovat! Lucka ukázala, že ač byla na turnaji jedna z nejmladších, má velký talent, bezvadnou techniku a dobré nervy.


MAREK TEJKAL ZVÍTĚZIL VE DVOUHŘE I ČTYŘHŘE V ŘÍČANECH

Výborný turnaj odehrál Marek Tejkal na Oáze v Říčanech (16.-18.3. 2013). Ve dvouhře se po jednoznačných výhrách nad Vydlákem (6:0,6:0), Tůmou (6:2,6:0) a Maďarem Szicem (6:1,6:2) dostal do finále. Tam porazil velmi dobrého Siniakova. Kromě titulu ve dvouhře dokázal Marek vyhrát i čtyřhru!

 

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ NA ŽLTC

Začátkem března (9.-11.3.2013) se na našem rychlém povrchu pořádal turnaj mladších žáků. Velmi nás potěšilo, že se turnaje zúčastnilo šest našich hráčů.

V prvním kole, i přes svoji velkou bojovnost a snahu zvítězit, bohužel nestačili na své velmi dobré soupeře Ondra Maršík, Marek Tejkal, Tobiáš Míček a Lukáš Rauš. Pěkných výsledků dosáhli další dva naši hráči David Janák a Filip Ziegelbauer, kteří postoupili až do čtvrtfinále. Svými výkony nás zaujal také hráč Prostějova Lukáš Zavřel. Velmi si ceníme správného a nekompromisního rozhodnutí jeho otce v semifinále. Jeho důslednost je příkladem i ostatním rodičům!

Ve čtyřhrách nám trochu chybělo štěstí. V prvním kole prohrál po dlouhém boji Ondra Maršík a Lukáš Rauš  proti dvojici Strouhal, Grega 4:6, 7:5, 1:0 (9). Nejlépe si z našich hráčů vedl ve čtyřhře Marek Tejkal, který se svým partnerem Filipem Navrátilem obsadil 3. místo.


MARTINA KUNCKOVÁ TŘETÍ NA CIBULCE V PRAZE A DRUHÁ V POLIČCE

Na turnaji mladších žákyň 8.-11.3. 2013 v Praze se dařilo naší nadějné hráčce Martině Kunckové. V soutěži dvouhry se po výhrách nad Douděrovou (6:2, 3:6,1:0) a Skvrnovou (7:5, 6:2) probojovala do semifinále. Svoji formu potvrdila také finálovou účastí ve čtyřhře.

Ve výborných výkonech pokračovala Martina také o týden později na turnaji ml. žákyň v Poličce, kde se po výhrách nad Nesvadbovou (6:3, 6:1), Sperátovou (6:2,6:4) a Quittovou (6:1,6:1) dostala do finále!


TŘETÍ VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ

Na turnaji v Poličce ovládl soutěž čtyřhry sehraný pár Procházková – Krejčí!!! Semifinále proti Mikulcové a Kučerové musely holky vybojovat v super tiebreaku (2:6,7:5,10:3), ale ve finále proti Mandelíkové a Augustinové už byly suverénní (6:1,6:3). Našim holkám se tak povedlo už třetí turnajové prvenství ve čtyřhře za sebou!


INVAZE ŽIDENICKÝCH NADĚJÍ NA DOMÁCÍM TURNAJI

2.- 4. března tohoto roku se na kurtech ŽLTC konal turnaj mladších žákyň, kterého se zúčastnilo 7 našich holek z 25 účastnic.

Adélka Pohlová a Marťa Kuncková, které i přes projevenou velkou bojovnost vypadly v prvním kole. Míša Strejčková, Vendulka Jančušová a Deniska Hrdinková postoupily až do druhých kol, kde byly soupeřky nad jejich síly. Vyzdvihujeme jejich přístup ke hře a k chování Fair-play. Sítem druhého kola prošla po velmi pěkném výkonu Natka Procházková, která nestačila až ve čtvrtfinále na druhou nasazenou Ditu Hermanovou. Po těchto kolech se tedy probojovávala už jen jediná naše naděje Kačka Krejčí. Kačka nám udělala obrovskou radost, když ve finále proti třetí nasazené Kláře Bezlojové vyhrála ve dvou setech 7:6(4),6:1. Gratulujeme! Ani ve čtyřhře naše holky nezaostávaly…

Deblové páry Jančušová/Pohlová a Kuncková/Bezlojová si z tohoto turnaje odnesly pěkné poháry za 3. místo. Turnaj ve čtyřhře ovládl deblový pár Krejčí/Procházková, který ve finále porazil první nasazený pár Neveselá/Blažková ve dvou setech 7:6(4),6:2.

 

JAKUB ČERNOCH PORAZIL SYNA JIŘÍHO NOVÁKA A VYHRÁL TURNAJ V ČESKÉM KRUMLOVĚ

V prvním kole Kuba narazil na Jana Jiruše (95) z Písku. V prvním setu se ještě seznamoval s povrchem, vyhrál ho těsně 6:4, ale ve druhém se už rozehrál. Začal mu chodit jeho nejoblíbenější úder – smrtící obíhaný forhend ven z kurtu. Využil také jistého bekhendu křížem a set vyhrál s přehledem 6:2.

Ve druhém zápase se Jakub potkal s Tomášem Jaukerem (96) z Hluboké nad Vltavou. Tady nenechal Jakub svého protivníka ani nadechnout. Smetl ho z kurtu 6:0/6:0.

V semifinále ho však čekal kamarád a těžký soupeř Jakub Novák (98) z Prostějova. Zápas byl po celou dobu napínavý. Hrálo se 2,5 hodiny a výsledek skončil ve prospěch Jakuba Černocha 6:3/4:6/6:3.

Náš talentovaný dorostenec a šestý hráč kraje se tedy prokousal do finále! Tam ho čekal Jan Nováček (96) z Českých Budějovic, který patří podle místních mezi velmi nadějné hráče. Kuba po celý zápas vytahoval samé neuvěřitelné údery. Soupeři nedal absolutně šanci a roznesl ho na kopytech 6:3/6:1.

Čtyřhru hrál Jakub s Jakubem Novákem a s přehledem se dostali do finále. Ve finálové čtyřhře byla spousta krásných výměn a bylo vidět, že si to Kubové užívali. Zápas vyhráli a to znamenalo pro barvy ŽLTC druhé vítězství.

Kuba to po svém příchodu na ŽLTC na podzim 2012 neměl vůbec lehké. Se svým trenérem kompletně změnil bekhend a servis a dolaďoval se i forhend. Společně s technikou se pracuje také na taktice a práci nohou. Tyto všechny změny potřebovaly hodně tréninkové píle a trpělivosti než se začaly pomalu usazovat a projevovat i v zápasech. Výsledkem je první vyhraný turnaj v tomto roce a velká chuť do dalšího tréninku. Ještě větší úspěchy teprve přijdou.

 

HANKA UHROVÁ SKONČILA DRUHÁ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI

Krajský přebor dorostenek se konal 16.-18.2.2013 v Uherském Hradišti. 24 hráček bojovalo na méně oblíbeném povrchu Fatra sporting o účast na mistrovství republiky.

V prvním kole porazila Hanka spoluhráčku ze ŽLTC Violu Kolaciovou výsledkem 6:2,6:1. Ve druhém kole na ni čekala hráčka z Kyjova Nikola Struhárová (ročník 96), se kterou si Hanka poradila překvapivě lehce 6:1,6:1.

Výhrou v tomto utkání postoupila do semifinále, kde na ni čekala domácí Michaela Bryšková, na které bylo vidět, že si na Hanku věří i díky velké výhodě, že na tomto povrchu trénuje. Zápas byl velmi dramatický až do posledního míče. Zpočátku si vytvořila větší náskok 4:1 hráčka Bryšková. Hanka jen těžce odpovídala na její výborný servis a rychlou hru od základní čáry a prohrála první set 3:6. Ve druhém setu se začala naše nejlepší dorostenka probouzet, zpřesnila hru a za stavu 3:3 vzala soupeřce podání. Potom si udržela své a nakonec velkou bojovností dotáhla druhý set do vítězství 6:3. Po kratší pauze začal třetí set fantastickým nástupem vedením Hanky 2:0, soupeřka stáhla na 1:2, Hanka držela podání 3:1…3:2…4:2. Za stavu 5:3 pro Hanku vedla soupeřka při svém podání 40:15. Hanka stáhla na shodu a dostala se k mečbolu, soupeřka odpověděla esem. Druhý vytvořený mečbol si Hanka nedala vzít a po dramatickém, těžkém boji vyhrála třetí set 6:3 a postoupila do finále, kterým si zajistila postup na MČR!

Ve finále podlehla hráčce Cváčkové 1:6,6:7. Ve druhém setu se snažila ještě zápas otočit, ale nepovedlo se. Tento obrovský úspěch pro nás není překvapením, je to velmi příjemná odměna za tvrdou práci v tréninku!

 

VÍTĚZSTVÍ V KYJOVĚ

Na začátku jarních prázdnin se na antukových dvorcích TCP Kyjov konal velmi silně obsazený turnaj žen (kategorie „B“). V konkurenci šesti hráček z první stovky českého žebříčku se prosadila naše prvoligová hráčka Gabriela Horáčková. V prvním kole s Adélou Vančurovou ještě zastřelovala svůj změněný forhend (4:6,6:1,6:3), ve čtvrtfinále s první nasazenou Šumovou (český žebříček: 38!) šlo už do tuhého. V prvním setu odvracela Gabča tři setboly a ve druhém dokonce stav 2:5. Nakonec se radovala z výsledku 7:6,7:5 a také z toho, že ušetřila síly do dalšího náročného dne. V něm v semifinále přejela Terezii Vančurovou 6:3,6:3 a ve finále ji čekala hráčka TC Brno Hana Kováčová (CŽ:66). V prvním setu nadělila rozjetá Gábina své soupeřce „kanára“, ve druhém jí ale Kováčová odvrátila tři mečboly a v dramatickém tiebreaku si vynutila třetí set. V něm si naše hráčka vyžádala nové míče a svou agresivní hrou a neskutečnou vůlí po vítězství soupeřku udolala poměrem 6:3. Vydřené vítězství přineslo Gábině kromě slušné finanční prémie a 130 bodů hlavně sebevědomí do dalších bojů na zahraničních turnajích o body do světového žebříčku WTA, které ji v březnu čekají. Také soutěž čtyřhry, ve které nastoupila Gábina spolu s naší nadějnou dorostenkou Hankou Uhrovou, proběhla velmi pozitivně: holky se skvěle doplňovaly a po semifinálovém vítězství nad sestrami Kováčovými 6:1,6:1 nakonec skončily druhé.

 

SK Zlín – Mladcová – mladší žákyně (2.-4.2.2013)

Na turnaji mladších žákyň ve Zlíně postoupily do druhého kola dvouhry Katka Krejčí, Míša Strejčková a Natálka Procházková. Katce s Natálkou se podařil skvělý úspěch ve čtyřhře, kterou dokázaly celou vyhrát! Ve finále naše bojovnice porazily výborný pár Nováková – Vyroubalová (7:6, 6:4). Tento úspěch není náhoda, holky spolu už jedno finále tuto sezónu odehrály a čtyřhru pravidelně trénují.

 

TK Znojmo – mladší žáci (2.-4.2.2013)

Na turnaji ve Znojmě se podařil stejný úspěch Ondrovi Maršíkovi, který společně s Lukášem Zavřelem s přehledem vyhrál čtyřhru. V semifinále kluci dokonce porazili velmi silný pár Magula – Melichar (6:2,6:1)!

 

TJ Jiskra Strážnice – mladší žáci (26.-28.1.2013)

Na silně obsazeném turnaji mladších žáků ve Strážnici se dařilo Markovi Tejkalovi, který vyhrál celý turnaj bez ztráty jediného setu! Na cestě pavoukem porazil Olivera Golda (6:1,6:2), Jana Malocha (6:2,6:2) a Matěje Dvořáka (6:1,6:0). Ve finále zdolal talentovaného Matyáše Alana (7:5,6:2)! Marek potvrdil roli favorita a ukázal, že umí výborně střídat jistou hru ze základní čáry s rychlými-agresivními údery, které teď hodně trénuje. Společně s Matyášem přidal Marek také vítězství ve čtyřhře.


TO Zetor Brno- ŽLTC – mladší žákyně (26.-28.1.2013)

O posledním lednovém víkendu se na našem superrychlém betonu pořádal turnaj mladších žákyň. Je velmi potěšující, že se turnaje zúčastnilo celkem 9 hráček z našeho klubu! Do druhého kola postoupily Katka Krejčí, Deniska Hrdinková, Eliška Nováková, Vendulka Jančušová a Natálka Procházková. Škoda, že si Míša Strejčková a Adélka Pohlová vylosovaly hned v prvním kole první a druhou nasazenou jinak by měly velkou šanci se dostat dále. Nejlépe si z našich hráček vedla Eliška Nováková, která se s přehledem probojovala do semifinále, kde po velkém boji podlehla bývalé hráčce ŽLTC Kačce Kocí (5:7, 6:4, 6:10). Musíme pochválit také výkon Natálky Procházkové, která oplatila i s úroky porážku silné ostravačce Adrianě Gaňové a v dalším kole donutila Katku Kocí bojovat až do tiebreaku. Do semifinále čtyřhry postoupila naše Eliška Nováková s partnerkou Hermanovou. Do druhého kola čtyřhry se dostaly Martina Kuncková s Denisou Hrdinkovou, které porazily v nervózním a zbytečně vyhecovaném utkání Míšu Strejčkovou a Natálku Procházkovou (6:2,6:7, 21:19).

 

TK Znojmo – Jihomoravský přebor mladších žákyň (12.-14.1.2013)

Výborného výsledku na krajském přeboru dosáhla naše talentovaná Katka Krejčí, která po vítězství nad Dvořákovou (6:0,6:1) a Vyroubalovou (6:3,6:0) postoupila do čtvrtfinále. Tam podlehla vítězce Denise Huňkové.

 

SK Raketa – dorostenky (12.-15.1.2013)

Skvělý začátek roku se povedl naší dorostence Hance Uhrové, která potvrdila vzrůstající formu z posledních měsíců a na prvních dvou turnajích sezóny si připsala semifinále a finále dvouhry. Na „béčkovém“ turnaji dorostenek, který pořádal šlapanický SK Raketa porazila soupeřky Kateřinu Křížovou (6:4,6:0), Lucii Kuderovou (7:6,6:1) a Pavlu Kováčovou (6:3,7:6) a postoupila do semifinále. Tam prohrála ve velmi vyrovnaném utkání s Klárou Pekařovou (6:4,6:4). Úspěch ze dvouhry dokázala Hanka doplnit finálovou účastí ve čtyřhře.


LTC Hodonín – ženy (19.-21.1.2013)

O týden později pokračovala Hanka ve spanilé jízdě na turnaji žen v Hodoníně, kde porazila první nasazenou Hanu Kováčovou (6:0,3:6,11:9) a prošla až do finále. Tam po velkém boji podlehla Pavle Kováčové (6:4,1:6,6:10). Za velmi kvalitními výsledky stojí Hančina obrovská práce a poctivost v tréninku! Hanka dokázala během zimní sezóny ještě více vybrousit a zrychlit základní údery a servis. Nepřetržitě a důsledně se věnuje také kondici. Na turnajích je  stále více znát stoupající sebevědomí a zápasové zkušenosti.

MAREK TEJKAL DRUHÝ V BŘECLAVI

Náš talent Marek Tejkal se na turnaji pořádaném 5.-7.1. 2013 v TC BORS CLUB-STK Břeclav dokázal dostat i přes zdravotní problémy do finále dvouhry. Společně s domácím Tomášem Melicharem postoupil také do semifinále čtyřhry.

 

TOBIÁŠ MÍČEK V SEMIFINÁLE NA TC BRNO

Ve dnech 22.-23.12.2012 proběhl na dvorcích TC Brno turnaj mladšího žactva. Z našich kluků se nejvíce dařilo Tobiášovi Míčkovi, který se probojoval až do semifinále dvouhry a společně se svým partnerem Filipem Ziegelbauerem také do semifinále čtyřhry! Máme velkou radost, že se Tobík po půlroční pauze způsobené nepříjemným úrazem dokázal dostat do tak dobré formy!

 

HOLKÁM SE DAŘILO V POLIČCE

Na Prince Cupu pořádaném ve dnech 22.-24.12.2012 v areálu Spartaku Polička postoupily naše mladší žákyně Martina Kuncková a Katka Krejčí do čtvrtfinále dvouhry. Katka se spolu s Natálkou Procházkovou probojovala také do finále čtyřhry!

 

MAREK TEJKAL VYHRÁL TURNAJ VE ZNOJMĚ

Roli favorita potvrdil na turnaji mladšího žactva ve Znojmě (8.-10.12. 2012) Marek Tejkal, který svou útočnou hrou dokázal zvítězit ve finále dvouhry dokonce 6:0 6:0. Se svým kamarádem Ianem Gillem se postoupil také do semifinále čtyřhry.

 

ONDŘEJ MARŠÍK V SEMIFINÁLE VE STARÉM MĚSTĚ

Skvěle se povedl začátek sezóny i Ondrovi Maršíkovi. Ondra se na svém prvním turnaji v kategorii mladšího žactva ve Starém městě (8.-10.12. 2012) probojoval až do semifinále dvouhry. I v semifinále předvedl bojovný výkon a svému soupeři podlehl jen velmi těsně 5:7, 4:6.


ONDŘEJ HLAVOŇ A KATKA KREJČÍ VE ČTVRTFINÁLE

Ondrovi gratulujeme za postup do čtvrtfinále dvouhry na silně obsazeném turnaji na Spartaku Polička, který se konal 8.-10.12.2012! Velmi cenná je vydřená výhra nad Karlem Podškubkou 5:7,7:6, 10:5. Bohužel v dalším kole Ondrovi už chyběly síly.  Do čtvrtfinále dvouhry se dostala také Katka Krejčí na turnaji v Litomyšli (1.-3.12.). O postup mezi poslední čtyři svedla obrovskou bitvu s první nasazenou a pozdější vítězkou turnaje Denisou Huňkovou 7:5,6:7,2:10. Se svou partnerkou Natálkou Procházkovou postoupila také do semifinále čtyřhry.

 

MARTIN ŠTĚPÁNEK A LUISA LASÁKOVÁ V SEMIFINÁLE

Do semifinále dvouhry Mikulášského turnaje na Startu Brno (8.-10.12.) postoupil náš dorostenec Martin Štěpánek.Tam podlehl vítězi turnaje, nepříjemnému levákovi Danielu Vrbovi. Postup do semifinále dvouhry dorostenek se povedl také naší nové posile Luise Lasákové na turnaji ve Strážnici 1.-3.12. Další naše hráčka Viola Kolaciová se ve Strážnici dostala do semifinále čtyřhry.

 

GABRIELA HORÁČKOVÁ A HANKA UHROVÁ V SEMIFINÁLE DVOUHRY ŽEN NA OBLASTNÍM JIHOMORAVSKÉM PŘEBORU

Ve dnech 12.-14.11.2012 se konal v Tišnově oblastní přebor žen Jihomoravského kraje. Do semifinále dvouhry se vedle hráček AGROFERTU Prostějov Rutarové a Melounové probojovaly také dvě hráčky z našeho oddílu Gábina a Hanka.

Prvně jmenovaná si velmi suverénně poradila se soupeřkami v prvním a druhém kole a v semifinále sehrála s pozdější vítězkou Rutarovou obrovskou bitvu. O výsledku 5:7 ve třetím setu ve prospěch „prostějovačky“ rozhodlo pár smolných míčů v koncovce a jedno sporné pravidlo o ukázání autu v „oraništi“. Přesto může být Gabča s předvedeným výkonem, se zlepšenou kondicí a s postupem do finále čtyřhry spokojena.

Pro patnáctiletou Hanku je postup mezi čtyři nejlepší ženy kraje velkým úspěchem. Zvláště čtvrtfinálového vítězství nad druhou nasazenou Hanou Kováčovou (český žebříček: 66) si velmi ceníme. V semifinále sice nemohla zopakovat proti vynikající Melounové kvůli zraněnému stehnu výkon z předešlého dne, ale i tak měla z bronzové medaile a dvoumetrové „štangle“ vysočiny radost.

I přesto, že Hanka a Gabča do školy chodí, dokážou s dvojnásobně trénujícími (školou „nepovinnými“) prostějovačkami držet krok a dokonce je i porážet.