Žideničtí tygři

Zima 2011 / 2012

ČTYŘHRA NÁM SVĚDČÍ

Minulý víkend (18.-20.2.2012) zaznamenali „Zetoráci“ další dvě finálové účasti ve čtyřhře mladších žáků. Dva velcí kamarádi Ondra Hlavoň a Míša Ševčík startovali na TC Brno Cupu. Po trošku smolném vylosování ve dvouhře (oba narazili v prvním a druhém kole na vítěze dvouhry) se nakonec radovali z postupu do finále čtyřhry. Stejný úspěch se povedl i Míšovi Uhrovi na turnaji ve Voticích, ke kterému přidal i třísetové vítězství v prvním kole dvouhry. Z těchto úspěchů máme velkou radost, kluci budou spolu hrát i v soutěži družstev a čtyřhra bývá často ve vyrovnaných utkáních rozhodujícím bodem. Sebevědomí a zápasové zkušenosti nabité během zimní sezóny se budou hodit.

 

MAREK TEJKAL DRUHÝ NA TC BRNO CUPU

Svého prvního velkého úspěchu v kategorii mladších žáků se dočkal jeden z našich nejšikovnějších hráčů Marek Tejkal. Na turnaji pořádaném 18.-20.2. na TC Brno se probojoval až do finále. Na vítězné cestě pavoukem porazil Miloše Fialu 6:4,6:2, Honzu Daniela 6:0,6:0, Alexe Rybáře 3:6,6:2,10:4 a Jirku Zoufalého 6:0,7:5. Ve finále se prosadil výborný Lukáš Pokorný 6:1,6:3.

 

HANKA UHROVÁ VE FINÁLE DVOUHRY A VÍTĚZNĚ VE ČTYŘHŘE NA „OSMIČCE“ V ČESKÉ TŘEBOVÉ

Ve dnech 11.-14.2. 2012 se konal na TK Česká Třebová turnaj dorostenek kategorie „B“. Hanka suverénně přehrála soupeřky Sokolovou 6:2,6:0, Šmerdovou 6:4,6:0 a v semifinále první nasazenou Buřičovou 6:2,7:5. Ve finále se v souboji s Pektorovou 2:6,4:6 projevilo začínající onemocnění a únava z náročného průběhu turnaje (semifinále čtyřhry 7:6,6:7,10:8).Tento velmi slušný výsledek je důsledkem promyšlené přípravy a zápasových zkušeností z posledních turnajů.

 

TOBIÁŠ MÍČEK VE FINÁLE DVOUHRY V PRAZE

Velkého úspěchu na turnaji mladších žáků ( 6.-9.1. 2012, Cibulka Praha) dosáhl jeden z našich talentů Tobiáš Míček. V silné konkurenci převážně pražských hráčů předváděl bojovné a vyrovnané výkony. Po výhrách nad hráči Fialka (7:5,6:0), Vlášek (6:2,6:1), Šalamoun (6:4,6:3) a Urban (6:2,6:1) se dostal až do finále. Tam Tobiášovo vítězné tažení dokázal zastavit zkušenější Adam Chrdle z SK Aritma Praha (ročník 2000).

 

TOMÁŠ MEZLÍK VE ČTVRTFINÁLE NA TILII

Ve dnech 7.-9.1. 2012 se pořádal turnaj mladších žáků na TK TILIA Brno. Náš hráč Tomáš Mezlík porazil jednoznačně svého prvního soupeře Marka Macha (6:0,6:0). V zápase o postup mezi čtyři nejlepší se po vyrovnaném a trochu smolném průběhu (3:6,4:6) nakonec radoval domácí Tomáš Chaloupka.

MAREK TEJKAL A NICOLAS MÁDLE VE FINÁLE ČTYŘHRY

Ve dnech 17.-19.12. 2011 se pořádal na dvorcích Zetoru Brno-ŽLTC Halový oblastní přebor ročníku 2002. Ve dvouhře se z našich hráčů nejvíce dařilo bojovníku Filipu Ziegelbauerovi. Především díky tvrdému bekhendu, který si vysloužil obdiv i jinak velmi kritického pana hlavního rozhodčího, dokázal porazit šikovného soupeře z Třebíče Tobiáše Schneebauma (6:1,6:2) a postoupit do čtvrtfinále. I přes těžký los ve dvouhře (Tejkal, Míček, Mádle) a smůlu v koncovce zápasu (Krejčíř) se naši šampioni vrhli do boje o deblové medaile s neskutečnou chutí. To potvrzuje zastoupení čtyř hráčů ŽLTC (Tejkal, Mádle, Míček, Ziegelbauer) mezi čtyřmi nejlepšími páry Jihomoravského kraje a především finálová účast dvojice Marek Tejkal – Nicolas Mádle. Mezi děvčaty postoupila do čtvrtfinále dvouhry Kateřina Krejčí, kde podlehla velmi hlasité a motivované Kateřině Kocí. Bronzovou medaili získala po výborném výkonu ve čtyřhře Adéla Pohlová, která se svou partnerkou Gabrielou Jančíkovou zvítězila v pěkném a dramatickém utkání proti Tereze Hlavoňové a Michaele Strejčkové. Stejný kov si doma vystaví i Katka Krejčí a Simona Slivková, které postup do finále dvěma „Prostějovačkám“ (Vyroubalová-Kocí) hodně znepříjemnily.

Celkový dojem z oblastního přeboru je pozitivní. Většina našich hráčů a hráček dokázala se špičkou Jihomoravského kraje držet krok (např. Marek Tejkal nebyl úspěchu proti vítězovi dvouhry daleko), i když větší vyhranost a turnajové zkušenosti byly znát. Předčasná specializace (tenisový trénink 6x týdně) a přehnaná profesionalita u devítiletých dětí se neslučují s filosofií našeho klubu. Nemusíme mít v našich řadách individualisty a přetrénované „malé přeborníky“. Mnohem důležitější je vychovávat zdravé a všestranné sportovce, kteří se ztotožňují se svým družstvem a klubem a užívají si radost ze hry. Nestresujme proto děti předčasným tlakem a „honbou za body“.

 

ONDRA HLAVOŇ S MÍŠOU ŠEVČÍKEM VYHRÁLI ČTYŘHRU

Ve dnech 10.-12. 12. 2011 se konal v našem areálu turnaj mladších žáků. Za účasti velmi kvalitních hráčů z Prostějova se představilo 11 našich hráčů. Mezi posledních osm ve dvouhře postoupili Marek Tejkal, Ondra Hlavoň a Tobiáš Míček. Musíme pochválit výkon Marka, který ve čtvrtfinále svedl se svým soupeřem Lukášem Vaculíkem obrovský boj (6:7,5:7) a postaral se o nejlepší zápas turnaje. Také Tobiáš se vyřazením druhého nasazeného hráče a vítěze čtyřhry Michala Ševčíka (6:3,6:2) ukázal v dobré formě. I ostatní naši hráči (Filip Ziegelbauer, David Janák, Nicolas Mádle, Tomáš Mezlík a další) předváděli ve dvouhře i čtyřhře solidní výkony. Velmi potěšující bylo sledovat, jak si naši kluci navzájem fandili a drželi pohromadě. Skvělou tečkou turnaje bylo finále čtyřhry kdy Ondra Hlavoň s Míšou Ševčíkem dokázali za hlasitého povzbuzování Tobiáše otočit nepříznivý stav 4:9 v supertiebreaku třetí sady, odvrátit 5 mečbolů a zvítězit 11:9.

 

HANKA UHROVÁ ZVÍTĚZILA V RACQUET CLUBU

Ve dnech 3.- 4. 12. 2011 proběhl v Racquet Clubu na ZŠ Jasanové Mikulášský turnaj dorostenek. Ve dvouhře jasně dominovala naše nová hráčka Hana Uhrová (14 let).

Turnajem prošla hladce a teprve ve finále proti Kateřině Stloukalové musela v koncovce druhého setu ukázat všechny své kvality: 6:2, 7:6 (10).