Úspěchy našich babytenistů – letní sezona 2021

5.místo na MČR družstev…

Tento rok se nesl ve znamení teamových i individuálních úspěchů dětí startujících v kategorii babytenis (ročníky 2012, 2013). Na Krajském finále nejlepších 12 družstev (z celkem cca 50 družstev) pořádané naším klubem začátkem září se umístilo naše ,,B“ družstvo na 2. místě, když mu vítězství a tím pádem postup na Mistrovství ČR uteklo o pouhé 3 gemy… Přesto se toto družstvo prezentovalo perfektními výkony, bojovností a velkou vyrovnaností všech hráčů. Za družstvo startovali:

 1. Jiří Šilinek
 2. Sebastian Schamberger
 3. Tereza Pyšná
 4. Klára Krčková
 5. Petr Louda

Jako jediný klub jsme měli zastoupení 2 družstev na tomto turnaji. Naše družstvo ,,D“ se umístilo na konečném 4. místě, což předčilo všechna očekávání. Sestávalo se z hráčů, kteří nejezdí úplně pravidelně po turnajích a obecně méně trénují.Za družstvo startovali:

 1. Tobiáš Hradecký
 2. Patrik Belatka
 3. Jan Bolek
 4. David Macho

Naše elitní ,,A“ družstvo mělo zajištěný přímý postup na Mistrovství ČR družstev v Prostějově o víkendu 11. – 12. 9. Los nám bohužel nepřál a do 1. kola jsme dostali jediný z 8 týmů, který nebyl k poražení – pražský SK Hamr. Prohra nás zavedla do pavouka o 5. – 8. místo, který jsme s přehledem vyhráli – nejprve s celkem středočeského kraje vítězstvím 6:0 a následně s vítězem severomoravského kraje – týmem Přerova se skore 4:2. Celkově můžeme být s 5. místem velmi spokojení, zvlášť když soutěž hrajeme výlučně s vlastními odchovanci. Noc ze soboty na neděli jsme všichni strávili v hotelu na kurtech, navečer zašli s dětmi a rodiči na večeři, myslím, že si to všichni náležitě užili a v celém týmu panovala moc dobrá atmosféra. Za družstvo na MČR startovali:

 1. Jan Kolář
 2. Oliver Šimek
 3. Jakub Tomek
 4. Petr Louda
 5. Jiří ŠIlinek
 6. David Chylík (TC Brno)

Všem patří obrovská pochvala za předvedené výkony!
Naši dětem se dařilo nejen v teamových, ale i v turnajích jednotlivců. Honza Kolář skončil ve čtvrtfinále (5. – 8. místo) na Mistrovsví ČR jednotlivců v Rakovníku, na jižní Moravě je prakticky k neporažení, vítěz několika turnajů v rámci poháru hejtmana JMK. Na turnajích se dařilo i Olimu Šimkovi (vítěz 2 turnajů), Jirkovi Šilinkovi, Sebíkovi Schambergerovi, Terce Pyšné i Klárce Krčkové. Všechny tyto děti ročníku 2012 jsou dobře připraveny na vstup do kat. mladšího žactva, kde budeme i nadále moc držet pěsti!


Zobrazit všechny aktuality