Úspěchy našich babytenistů – 9.místo na MČR

Vítězné krajské finále + 9.místo na MČR

Celé září se neslo ve znamení krásných výsledků našich hráčů 2. nejmladší kategorie.

O víkendu 3. a 4. září byl náš klub již tradičně pořadatelem Krajského finále babytenisu, kam postoupilo 12 nejlepších týmů po jarní části z celkového počtu 45 družstev. Od nás se tam kvalifikovala 2 družstva – družstvo ,,A“ bylo favoritem už od jarní části a svou kvalitu prokázalo i na podzim a zaslouženě celý turnaj vyhrálo. Tím se také toto družstvo kvalifikovalo na Mistrovství ČR družstev následující víkend.

Družstvo TC – ŽLTC ,,A“ hrálo ve složení:

1. Petr Louda

2. David Chylík

3. Eliška Kazíková

4. Jan Bolek

5. Ondřej Hrádek

I naše další družstvo prokázalo svou sílu, postoupilo ze sobotních klání do nedělního programu mezi 8 nejlepších. Ve čtvrtfinále porazili 4. nasazené družstvo Žďáru nad Sázavou. V semifinále byl zápas s naším celkem ,,A“ nad jejich síly a v krásném, těžkém zápase proti Tišnovu nakonec děti podlehly a obsadily 8. místo. Všechny děti tohoto družstva prokázaly během sezony obrovské zlepšení a bylo radost se dívat, jak i proti těžkým soupeřům bojují do posledního míče!

Družstvo TC – ŽLTC ,,C“ hrálo ve složení:

1. Adéla Žišková

2. Yile Wu

3. Albert Mrázek

4. Daniel Božek

5. Michela Smejkalová

Všem dětem veliká gratulace za předvedené výkony a vzorné chování při zápasech

MČR Prostějov

V termínu 9. -11. září se v Prostějově konalo Mistrovství ČR družstev kat. babytenis. Naše družstvo bohužel dostalo do 1. kola nejtěžší možný los – TK Precheza Přerov, kterému podlehli 2:4. Všechny 4 prohrané bitvy byli velmi těsné, ale i tak jsme byli odsouzeni zůstat v pavouku o 9. – 12. místo. Tam jsme přemožitele nenašli – celek TK Hlinsko jsme porazili hladce 6:0 a nejlepší celek středočeského kraje Slavoj Žiželice krásným zápasem 5:1. Výsledkem tedy bylo konečné 9. místo, ale i to, jaká je v republice konkurence, považuji za úspěch. Taktéž si cením, že hrajeme pouze s vlastními odchovanci a přesto jsme v těsném kontaktu se špičkou…

Družstvo na MČR startovalo ve složení:

1. Petr Louda

2. David Chylík

3. Eliška Kazíková

4. Jan Bolek

5. Ondřej Hrádek

6. Adéla Žišková

7. Yile Wu

8. Albert Mrázek

Našim dětem se také dařilo na turnajích jednotlivců, zejména trio hráčů Monča Bačíková, Peťa Louda a Honzík Bolek patří k moravské špičce. Monča se svými výkony kvalifikovala na Mistrovství ČR jednotlivců 24. – 25. 9. Po sobotním vítězství ve skupině se v neděli probojovala až do čtvrtfinále, kde podlehla pozdější vítězce Kurylové.

Musím všechny děti této kategorie (ročníky 2013,2 014) moc pochválit za celou sezonu, jak družstev, tak při turnajích jednotlivců. K zápasům přistupovaly velmi zodpovědně a byla radost se dívat, jak se všichni za letní sezonu zlepšili. Ročníky 2013 jsou bezesporu připraveny na přechod do kategorie mladšího žactva a já se těším na další spolupráci s ročníky 2014, 2015.


Zobrazit všechny aktuality