Teamové úspěchy našich mini a babytenistů

Druhé a čtvrté místo pro ŽLTC

Áčková družstva minitenisu i babytenisu byla letos složena, až na jednu výjimku, z chlapců. Obě ,,A“ družstva hrála jako každý rok nejsilnější ligu.

Minitenisté skončili po jarní části na 4. místě a stejné umístění obhájili i na Krajském finále 16. 6. ve Znojmě. Zde se sjelo 12 nejlepších minitenisových družstev jihomoravského kraje včetně Prostějova. Družstvo hrálo celý turnaj opravdu skvěle a bojovalo o každý míč. ŽLTC bylo oslabeno o hostujícího Davida Dvořáčka (hrál za TK Agrofert Prostějov), ale i tak 4. místo družstva složeného výhradně z našich hráčů považujeme za úspěch. Teď tým čeká velká změna v podobě přechodu do kategorie babytenis, ale věříme, že ji zvládnou na jedničku.

Družstvo hrálo celou dobu ve složení:

1. Daniel Krňávek

2. Daniel Machač

3. Kryštof Hradecký

4. Jan Kolář

5. Noemi Bonaldo

Všem obrovská gratulace a velká pochvala za reprezentaci klubu ŽLTC BRNO!

 

Babytenisté sehráli na jaře velmi těžké zápasy, ve kterých se však kromě družstev Prostějova a Zlína podařilo zvítězit. Na Krajské finále 8. a 9. 9., které se konalo v našem areálu, tak kluci nastupovali v roli 2. nasazeného týmu.

Už první zápas proti celku Bajdy Kroměříž byl velmi dramatický, skončil nerozhodně 3-3 na zápasy, 28-28 na gemy, rozhodoval tedy zápas ,,jedniček“ týmů, který vyhrál náš Ondra, a družstvo tak postoupilo do semifinále. Zde nás čekal tým Znojma. Po singlech byl opět vyrovnaný stav 2-2. Čtyřhry jsme se rozhodli hrát tak, jak byli kluci zvyklí z jarní části a vyplatilo se, vyhráli obě. Vítězství 4-2 nás posunulo do finále. Soupeřem byl první nasazený tým Zlína, se kterým jsme v jarní části prohráli 5-1. Finále nakonec skončilo výsledkem 3-3 na zápasy, Zlín však měl v součtu všech zápasů o 6 gemů víc a to rozhodlo. Kluci tedy obsadili stříbrnou příčku, což vzhledem k rekordnímu počtu 65 družstev považujeme za obrovský úspěch! Maminky od Ondry a Fildy připravily nakonec milé překvapení v podobě dětského i dospěláckého šampaňského a vlastnoručně vyrobeného dortu na počest kluků, což přispělo k příjemné tečce za náročným dnem.

Družstvo hrálo ve složení:

1. Ondra Ferenc

2. Filip Žák

3. Vojta Truska

4. Adam Šindelka

5. Jakub Merta

Klukům patří velké poděkování za odvedené zápasy a neskutečnou obětavost v bojích za klub na jaře i na Krajském finále a všem rodičům za obrovskou podporu celého týmu při zápasech

Velmi si toho cením!

Eva Komárková


Zobrazit všechny aktuality