Soutěže družstev – mini a babytenis 2021

OHLÉDNUTÍ ZA JARNÍ ČÁSTÍ MINI A BABY TENISOVÝCH DRUŽSTEV


V letošní sezoně 2021 měl náš klub ŽLTC Brno zastoupení 7 společných družstev TC – ŽLTC Brno, z toho 3 družstva hrála nejvyšší ligu babytenisu a 4 družstva první třídu. V minitenisu nás reprezentovala 2 družstva. Ligoví babytenisté spojeného družstva ,,A“ potvrdili svou převahu v rámci jižní Moravy a kromě družstva Prostějova (slepeného z hráčů různých klubů) s obrovskou převahou vyhráli všechny zápasy. Díky loňskému 3. místu na Mistrovství ČR má toto družstvo zajištěnu i letošní účast v podobě 3. nasazeného celku na MČR. Mistrovství se bude konat druhý víkend v září v Prostějově. Družstvo ,,B“ také prokázalo své nesporné kvality a v rámci Krajského finále na podzim bude 1. nasazeným týmem (skončilo v jarní části na 3. místě za Prostějovem a naším ,,áčkem“). Družstvo C bude 4. nasazeným týmem. Oběma družstvům budeme v září na Kr. Finále babytenisu, které se bude konat tradičně v našem areálu, moc držet pěsti.


Velikým překvapením byl úspěch židenického ,,D“ družstva, které startovalo v 1. třídě a svoji skupinu se jim podařilo vyhrát! Taktéž tedy vybojovali postup na Krajské finále. I jim veliká gratulace a ať se na podzim daří! Hráči dalších družstev E, F, G jsou převážně mladší ročníky a teprve sbírají zkušenosti na velkém hřišti…

Krajské finále minitenisu se uskutečnilo 26. 6. 2021 ve Znojmě. Náš klub byl jediný z jižní Moravy, který měl zastoupení družstev ,,A“ i ,,B“. Družstvo A jako vítěz skupiny bylo 2. nasazeným. V prvním kole přehrály děti domácí TK Znojmo jasně 7:1. V semifinále nás čekalo družstvo Brno – Líšně. Výsledek zněl jasně – 6:2 pro nás. Finálový boj jsme sice s Prostějovem prohráli, ale zápasy vůbec nebyly jednoznačné, Pavlíkovi Goreckému se podařilo i vyhrát a nejmladší člen družstva Leny Šimek prohrál v každém setu o jediný míč… Každopádně celkové 2. místo bereme jako velký úspěch! Družstvo B skončilo na celkovém 7. místě (vítězství 5:3 nad Žďárem nad Sázavou, prohra 3:5 s TC MJ Brno a 2:6 se Znojmem a konečná výhra 5:3 s Jihlavou. Nutno říct, že všechny děti se za poslední 2 měsíce velice zlepšily a odehrané zápasy jsou jim velkou motivací k dalšímu tréninku. Je moc fajn vidět, jak tenis děti baví a jsou bezva parta.


Družstvo ,,A“ hrálo ve složení:

Bibi Valová

Vláďa Marek

Pavlík Gorecký

Anička Kouřilová

Leny Šimek


Družstvo ,,B“ hrálo ve složení:

Maty Koelbl

Emča Zelinková

Kubík Kolář

Ben Orálek


Chyběli Julča Blažková a Yitong Wu, kteří byli již na dovolené.


Zobrazit všechny aktuality