Soutěže družstev 2020

Postup dorostu a staršího žactva na MČR

Letošní ročník soutěží družstev (kromě babytenisu) probíhal ve zkráceném „pavoukovém“ vyřazovacím formátu na tři kola a přinesl klubu ŽLTC (zatím) 2 účasti na mistrovstvích republiky.

Babytenis

V letošní sezoně mělo ŽLTC Brno zastoupení 2 společných družstev (TC – ŽLTC) v lize babytenisu a 3 čistě židenická družstva babytenisu. Ligoví babytenisté spojeného družstva „A“ potvrdili svou převahu v rámci jižní Moravy a kromě družstva Prostějova (slepeného z hráčů různých klubů) s převahou vyhráli všechny zápasy a půjdou do Krajského finále (nominační turnaj na Mistrovství ČR, 12 nejlepších týmů z celkového počtu cca 50 družstev) z pozice prvního nasazeného. Společné družstvo „B“ také prokázalo své nesporné kvality a v rámci Krajského finále na podzim bude 4. nasazeným týmem. Oběma družstvům budeme v září na Kr. Finále babytenisu, které se bude konat tradičně v našem areálu, držet pěsti.

Velikým překvapením byl úspěch ŽLTC „A“ družstva, které startovalo v 1. třídě a svoji skupinu se jim podařilo vyhrát! Ačkoli oporami tohoto týmu byli hráči ročníku 2012 (ti mladší v této kategorii), s přehledem porazili i starší soupeře a taktéž vybojovali postup na Krajské finále. I jim veliká gratulace a ať se na podzim daří! Družstvo „B“ skončilo na 5. místě, družstvo „C“ na 6. místě. Hráči těchto družstev teprve sbírají zkušenosti na velkém hřišti.

Výsledky:

TC-ŽLTC „A“ liga – 2.místo, postup na Krajské finále

TC-ŽLTC „B“ liga – 5.místo, postup na Krajské finále

ŽLTC „A“ I.třída – 1.místo, postup na krajské finále

ŽLTC „B“ I.třída – 5.místo

ŽLTC „C“ I.třída – 6.místo

Mladší žactvo

Společné družstvo TC-ŽLTC mělo v lize těžký los. V semifinále neprošlo přes Prostějov a skončilo tak na 3.místě. Těžký úkol, zachránit ligu, měl tým ŽLTC „B“. Ve velké konkurenci se však udržet soutěž nepovedlo. „C“ a „D“ týmy se ve svých třídách umístili na 4. a 6 místě.

Výsledky:

TC-ŽLTC liga – 3.místo

ŽLTC „B“ liga – 8.místo

ŽLTC „C“ I.třída – 4.místo

ŽLTC „D“ III.třída – 6.místo

Starší žactvo

Jihomoravskou ligu staršího žactva ovládl společný tým TC-ŽLTC a postupuje na MČR! Ve finále rozdrtil TK Zlín 8:1 a v celé soutěži ztratil pouhé 2 body. Úspěch je i 3.místo v lize týmu ŽLTC „A“ a postup ŽLTC „B“ do této soutěže z nižší I.třídy. Další týmy „C“, „D“ a „E“ se zvládly umístit do 5.místa ve své třídě.

Výsledky:

TC-ŽLTC liga – 1.místo, postup na MČR

ŽLTC „A“ liga – 3.místo

ŽLTC „B“ I.třída – 1.místo, postup do ligy

ŽLTC „C“ I.třída – 5.místo

ŽLTC „D“ II.třída – 5.místo

ŽLTC „E“ III.třída – 3.místo

Dorost

Také společný tým dorostu TC-ŽLTC vyhrál ligovou skupinu. Ve finále vydřel výhru na Slovácku v poměru 5:4 a slaví tak postup na MČR! Ve stejné soutěži bojoval tým ŽLTC „B“ o udržení a svoji účast zde pro příští sezonu udržel. Ostatní týmy dorostu „C“, „D“, „E“ a „F“ se zvládly umístit do 3.místa ve své třídě.

Výsledky:

TC-ŽLTC liga – 1.místo, postup na MČR

ŽLTC „B“ liga – 7.místo

ŽLTC „C“ I.třída – 3.místo

ŽLTC „D“ II.třída – 2.místo

ŽLTC „E“ III.třída – 1.místo, postup do II.třídy

ŽLTC „F“ III.třída – 2.místo

Dospělí

V kategorii dospělých startovala v jihomoravských soutěžích 4 družstva. Všem týmům se podařilo umístit do 4.místa ve své třídě. Ve 2.lize hrál společný tým TC-ŽLTC a skončil na 7.místě.

Výsledky:

TC-ŽLTC 2.liga – 7.místo

ŽLTC „A“ I.třída – 3.místo

ŽLTC „B“ II.třída – 3.místo

ŽLTC „C“ IV.třída – 4.místo


Zobrazit všechny aktuality