Skvělé 9.místo babytenistů na Mistrovství ČR

13.-15.9.2019

Díky vítězství na Krajském finále babytenisu si naše ,,A“ družstvo zajistilo historicky první postup na Mistrovství ČR družstev. Tato akce se konala 13. – 15. 9. na kurtech Agrofertu Prostějov.

Našim klukům bylo do prvního kola losem přiděleno družstvo Lokomotiva Zdice. Ač se naši hráči velmi snažili, prohráli výsledkem 2:4. Nutno podotknout, že družstvo soupeře mělo na postu jedničky a dvojky hostující hráče, zatímco družstvo ŽLTC hraje výlučně s domácími hráči. Zdice nakonec skončily na krásném 4. místě.

V dalším kole nás potkal tým Slavie Plzeň. Po dvouhrách byl nerozhodný stav 2:2. Nakonec utkání skončilo 3:3, ale počet vítězných gemů byl jednoznačně v náš prospěch (33:23). Kluci tak postoupili do utkání o 9. místo proti Pelhřimovu. Po dvohrách byl opět stav 2:2. Ve čtyřhrách naši kluci hráli opravdu výtečně, nedali soupeřům žádnou šanci a obě čtyřhry s přehledem vyhráli. Celkové skóre 4:2 nám tak zajistilo vítězství ve ,,spodním pavouku“ a celkové 9. místo.

S odstupem lze říci, že ač los nám nebyl příznivě nakloněn, kluci si ten den určitě užili! Je na nich vidět, jak jsou dobrá parta a tenis je prostě baví. Velké poděkování patří i jejich rodičům, kteří fungují pro celý tým, nesobecky pomáhají a povzbuzují i ostatní děti z družstva a starají se o uvolněnou a příjemnou atmosféru v celém týmu. Velmi si toho vážím!

Družstvo hrálo ve složení:

1. Tomáš Pařízek

2. David Dvořáček

3. Adam Šindelka

4. Dan Krňávek

5. Eric Pernica

6. Adam Šilinek

Všem patří obrovské poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu.


Zobrazit všechny aktuality