Pohár mládeže JmTS 2017

Druhé místo pro ŽLTC

Klub ŽLTC Brno získal začátkem března další prestižní ocenění. Dle výsledků z roku 2017 jsme obhájili druhé místo v Poháru mládeže. Znamená to, že v konkurenci klubů, soutěžícími převážně s vlastními hráči jsme nejúspěšnějším jihomoravským klubem. Na tomto úspěchu mají zásluhu všichni hráči od největších hvězd až po hráče družstev v nejnižších soutěžích.

Když jsem přebíral pohár, zmínil jsem v děkovné řeči důvody našeho úspěchu. Nejsou to peníze, politikaření, přetahování hráčů ani tréninkové bláznění v ranném věku. Je to kvalita, obětavost, soudržnost a široká základna. Je to zkušené a závodní tenis podporující vedení klubu. Je to nejkvalitnější trenérský tým na JM a propracovaný, komplexní tréninkový systém. Další příčiny úspěchů klubu vidím na jedné straně v individuálních kvalitách hráčů, na straně druhé v týmovém duchu a obětavosti všech hráčů, rodičů a trenérů.

Přes velké uspokojení se nemohu ubránit následujícím otázkám. Je opravdu toto pohárové klání zrcadlem péče klubu o mládež? Nebo je to pouze matematické vyjádření výsledků, bez ohledu na to zda klub úspěšné hráče opravdu vychoval a hráči v klubu soustavně systematicky trénují? Prokazuje umístění v Poháru mládeže opravdovou kvalitu trenérské práce? Ukazuje každodenní dřinu a tenisové nadšení trenérů, kteří umějí vypiplat top talenty od minitenisu?

U většiny ano, u jednoho ne. Tímto bych chtěl pogratulovat všem klubům, které se o úspěchy svých hráčů zasluhují vlastní poctivou a pokornou prací.

Roman Božek


Zobrazit všechny aktuality