Ohlédnutí za družstvy mini a babytenisu

OHLÉDNUTÍ ZA JARNÍ ČÁSTÍ MINI A BABY TENISOVÝCH DRUŽSTEV

V letošní sezoně 2020 měl náš klub ŽLTC Brno zastoupení 2 společných družstev (TC – ŽLTC) v lize babytenisu, 3 čistě židenická družstva babytenisu a 2 družstva minitenisu.

Ligoví babytenisté spojeného družstva ,,A“ potvrdili svou převahu v rámci jižní Moravy a kromě družstva Prostějova (slepeného z hráčů různých klubů) s převahou vyhráli všechny zápasy a půjdou do Krajského finále (nominační turnaj na Mistrovství ČR, 12 nejlepších týmů z celkového počtu cca 50 družstev) z pozice prvního nasazeného. Společné družstvo ,,B“ také prokázalo své nesporné kvality a v rámci Krajského finále na podzim bude 4. nasazeným týmem. Oběma družstvům budeme v září na Kr. Finále babytenisu, které se bude konat tradičně v našem areálu, držet pěsti:-)

Velikým překvapením byl úspěch židenického ,,A“ družstva, které startovalo v 1. třídě a svoji skupinu se jim podařilo vyhrát! Ačkoli oporami tohoto týmu byli hráči ročníku 2012 (ti mladší v této kategorii), s přehledem porazili i starší soupeře a taktéž vybojovali postup na Krajské finále. I jim veliká gratulace a ať se na podzim daří! Družstvo ,,B“ skončilo na 5. místě, družstvo ,,C“ na 6. místě. Hráči těchto družstev teprve sbírají zkušenosti na velkém hřišti…

Krajské finále minitenisu se uskutečnilo 27. 6. 2020 ve Znojmě. Náš klub byl jediný z jižní Moravy, který měl zastoupení družstev ,,A“ i ,,B“. Obě družstva měla v prvním kole těžký los. Družstvo ,,A“ prohrálo těsně 4:4 na zápasy, 9:10 na sety s celkem BLTC (Brno Lužánky), družstvo ,,B“ nestačilo na DM Tennis Academy 2:6. Oba celky tedy šly hned do spodního pavouka o 9. – 12. místo. Družstvo,,A“ všechny zápasy s přehledem vyhrálo a skončilo tedy na konečném 9. místě, dužstvo ,,B“ prohrálo v posledním zápase s ,,áčkem“ a patří jim 10. místo. Nutno říct, že všechny děti se za poslední měsíce velice zlepšily a odehrané zápasy jsou jim velkou motivací k dalšímu treninku. Je moc fajn vidět, jak tenis děti baví a jsou bezva parta:-)

Družstvo ,,A“ hrálo ve složení:

1. Honzík Bolek

2. Lucka Hanáčková

3. Adélka Žišková

4. Beátka Sáčková

5. Daneček Božek

Družstvo ,,B“ hrálo ve složení:

1. Domča Daňková

2. Michelka Smejkalová

3. Ríša Svoboda

4. Vláďa Marek

5. Pavlík Gorecký


Zobrazit všechny aktuality