O nás

TENISOVÁ AKADEMIE ŽLTC BRNO

Tenisová akademie ŽLTC nabízí vybraným hráčům ŽLTC a dalším kvalitním hráčům z jiných klubů nadstandardní přípravu s individuálním přístupem nad rámec klubového tréninku – komplexní profesionální trénink.

Akademie ŽLTC je založena na spolupráci klubových trenérů s externími trenéry Kartusem a Košírem, a současně na kooperaci tenisových klubů Zetor Brno – ŽLTC a TK Šlapanice. V současnosti se v Akademii ŽLTC připravuje 11 hráčů našeho klubu, kteří pracují pod vedením více trenérů současně během tréninkové jednotky. Všechny modely tréninku v akademii jsou přizpůsobeny potřebám konkrétního svěřence a jsou sestavovány po konzultaci s klubovými trenéry.

Vstup hráčů našeho klubu do Akademie ŽLTC je podmíněn doporučením šéftrenéra Božka, po konzultaci s trenéry Kartusem a Košírem, na základě výkonnosti a přístupu. Hráči akademie mají povinnost reprezentovat TO Zetor Brno – ŽLTC.

Vznik akademie odstartovala spolupráce výše jmenovaných trenérů při tréninku  profesionálního hráče okruhu ATP Dušana Lojdy. V brněnském tenisovém prostředí, kde se některé kluby a trenéři brání jakékoliv spolupráci a dokonce svým hráčům zakazují meziklubové sparingy, je tato součinnost ojedinělá.

PRAVIDLA V AKADEMII ŽLTC

Pravidla definují vztah Akademie ŽLTC s TO Zetor Brno-ŽLTC, tréninkové podmínky a povinnosti hráčů.

1) Vstup hráčů klubu ŽLTC do Akademie ŽLTC je podmíněn doporučením trenéra Božka po konzultaci s trenéry Kartusem a Košírem.

2) Tréninkové plány jsou sestavovány a průběžně upravovány trenéry akademie (závisí na období a aktuálním stavu hráče). Při tvorbě tr. plánů je zachován individuální přístup.

3) Tréninkový systém v akademii je založen na kombinaci tréninku úderové techniky a taktiky, doplněného zápasovou a kondiční přípravou.

4) Rozdělení kompetencí mezi trenéry:

Roman Božek – koordinace mezi trenéry, plánování tréninku/turnajů, taktická příprava

Aleš Kartus – úderová technika, použití techniky v situacích

Petr Košír – obecná kondice, specifická práce nohou-úderový postoj, úderová technika

Aby bylo dosaženo optimálního výkonu v zápase, musí hráči absolvovat všechny části přípravy. Trenéři rozhodují, která část přípravy je pro je pro hráče v daném období prioritní.

5) Povinnosti hráčů Akademie ŽLTC Hráči TO Zetor Brno – ŽLTC, kteří byli do akademie přijati díky důvěře a doporučení trenéra Božka, jsou povinni dodržovat vůči svému mateřskému klubu následující podmínky:

odehrát všechny zápasy soutěží družstev za TO Zetor Brno-ŽLTC

účastnit se min. 2x týdně skupinového klubového tréninku – zachovávat profesionální přístup v tréninku a v zápase

– šířit dobré jméno Akademie ŽLTC a klubu Zetor Brno-ŽLTC