Lednové turnaje mini a babytenistů

Výborné výkony hráčů ŽLTC

V našem klubu proběhly v lednu turnaje nejmladších kategorií – mini a baby tenisu.

Jako první se konal 11. 1. turnaj minitenistů do 7 let. V této kategorii hrají hoši a dívky společně a pro naše děti to bylo první seznámení s ,,opravdovými“ zápasy. Celkově se turnaje zúčastnilo 18 dětí a ačkoli naši nebyli mezi nejlepšími, hráli moc pěkně a sbírali cenné zápasové zkušenosti. Nejlépe z našich dopadla Dominika Daňková (8. místo), dále Andre Hanák (11. místo), Lucka Hanáčková (12. místo), Karina Wang (14. místo), Yile Wu (15. místo) a Beatka Sáčková (16. místo).

O týden později jsme uspořádali turnaj kategorie babytenis (kat. dětí 8 a 9 let).

V sobotu hráli chlapci. Tam byla zřejmá převaha kluků ročníku 2011, ale i ti mladší si s nimi nezadali a bojovali jako lvi:-) Zaslouženým vítězem se stal náš David Dvořáček, který podával celý turnaj vyrovnané výkony a tvořivou hru. Perfektní 3. místo si vybojoval Kryštof Hradecký a pohár za 4. místo se dostal i k Danovi Krňávkovi. Nejlepším hráčem ročníku 2012 se stal Sebík Schamberger na 6. místě. Na 9. místě skončil Oliver Šimek, ale i on je velkým příslibem do budoucna. Na 11. místě se umístil Jirka Šilinek a na 12. místě Patrik Belatka. Všem klukům velká pochvala za předvedené výkony, všichni hráli svoje momentální maximum.

V neděli hrály dívky. Zcela jednoznačnou vítězkou se stala Nina Schmidová, která své soupeřky přehrála o několik tříd lepší hrou. Noemi Bonaldo utekl o chlup postup do lepší skupiny, nakonec to tedy bylo 5. místo. Nejmladší Terezka Pyšná skončila na 8. místě, ale moc se snažila a každým zápasem se zlepšovala. I tento turnaj proběhl v příjemné poklidné sportovní atmosféře, snad tomu tak bude i na únorových turnajích.

Přejeme klukům i holkám hodně radosti a úspěchů i na dalších turnajích!