Jarní soustředění u jezera Lago di Garda

2.-7.4. 2019

SOUSTŘEDĚNÍ JUNIOR TENIS CENTRA ŽLTC U NEJKRÁSNĚJŠÍHO A NEJOBLÍBENĚJŠÍHO JEZERA ITÁLIE LAGO DI GARDA

Roman Božek ve spolupráci s trenérským a realizačním týmem ŽLTC připravil pro závodní hráče a jejich rodiny opravdovou lahůdku. Srdečně zveme hráče i rodiče na soustředění v Itálii. Nabízíme velice atraktivní lokalitu v horách nad jezerem ve vyhlášeném, impozantním hotelu Le Balze.

TERMÍN: 2.-7.4. 2019

MÍSTO KONÁNÍ:

Itálie – jezero Lago di Garda

Město – Voltino, Tremosine sul Garda – 840 km od Brna

Hotel Le Balze **** – luxusní 4-hvězdičkový hotel

 

POBYTOVÉ BALÍČKY:

HRÁČI:

Balíček profi: – pobyt 5 nocí ve čtyřlůžkovém pokoji s balkónem a krásným výhledem na jezero, plná penze – tenisový a kondiční trénink (4,5 – 5 hodin denně) – mentální trénink – fyzioterapeutické služby – regenerace v krytém hotelovém bazénu

RODIČE, SOUROZENCI:

Balíček sport:

– pobyt 5 nocí ve čtyřlůžkovém pokoji s balkónem a krásným výhledem na jezero, plná penze – tenisový trénink (1,5 hodiny denně) – regenerace v krytém hotelovém bazénu

Balíček relax:

– pobyt 5 nocí ve čtyřlůžkovém pokoji s balkónem a krásným výhledem na jezero, plná penze – relax v krytém hotelovém bazénu

CENY BALÍČKŮ JE MOŽNÉ ZJISTIT U TRENÉRA BOŽKA

 

PROGRAM:

Tenisový trénink – urychlíme přechod z haly na antuku venku a získáme tréninkový náskok proti konkurenci, zahraniční tenisové kluby praktikují tuto předsezónní přípravu běžně

Kondiční trénink – získáme rychlostně-vytrvalostní kondici potřebnou pro hru na antuce

Mentální trénink – trénink rituálů pro zvládnutí důležitých stavů v zápasech, centrace

Regenerace, fyzio – dle potřeby hráčů

Společenské hry – diskotéka, turnaj v dooble, stezka odvahy …

 

ÚČASTNÍCI:

TRENÉŘI:

3 tenisoví trenéři (Božek, Světlík, třetí trenér je ještě v jednání, kondiční trenérka a fyzioterapeutka Hanka Tejkalová, mentální coach Veronika Dvořáčková)

HRÁČI:

Všichni hráči ŽLTC (ročník 2009 a starší, po domluvě je možná i účast babytenistů)

Minimální počet hráčů: 30, maximální počet: 45 (rozhoduje pořadí závazné přihlášky)

RODIČE, SOUROZENCI:

V letošním roce nabízíme doplňkově tenisový trénink i pro rodiče a sourozence hráčů! Trénink pro rodinné příslušníky bude probíhat později odpoledne, aby byl dostatečný prostor pro výlety, nebo jiné sportovní vyžití. Počet rodičů a sourozenců je neomezen.

 

DOPRAVA (není v ceně):

VLASTNÍ – vlastní doprava je v režii rodičů.

AUTOBUS – účastníci soustředění budou mít také možnost jet autobusem, jehož cenu zjišťujeme. Prosím při přihlašování na soustředění mi sdělte, zda budete chtít jet autobusem, nebo upřednostníte vlastní dopravu!!! Dle počtu pasažérů bude stanovena cena jízdného.

 

PŘIHLÁŠKA (hráči, rodiče a rodinní příslušníci):

Předběžnou přihlášku adresujte mailem trenéru Božkovi do 28.12., aby bylo možné potvrdit hotelu závaznou rezervaci a objednat počet pokojů (napište pro jaký balíček a způsob cestování jste se rozhodli!). Předběžná přihláška se stane závaznou zaplacením zálohy 4000,-Kč trenéru Božkovi do 3.1. Hotel požaduje začátkem ledna složení zálohy.

Před soustředěním se uskuteční schůzka účastníků, kde se domluvíme na dalších podrobnostech.

 

CHARAKTERISTIKA HOTELU LE BALZE:

Poloha

Hotel Le Balze je svojí polohou, vybaveností a tradicí ikonou mezi hotely severní Itálie. Leží v hornaté severní části jezera Lago di Garda na vrcholku horského masivu. Nachází se 10 minut jízdy autem od starobylého městečka Limone a 25 minut od města Riva del Garda. Poloha hotelu je ideální k poznávání dalších krásných měst a míst v okolí (Sirmione, Malcesine, Monte Baldo, Arco…)

Vybavení, služby

Hotel nabízí 82 pokojů, krytý bazén, 13 tenisových kurtů i lázeňské a wellness centrum. Součástí všech pokojů je bezplatné Wi-Fi připojení, satelitní TV a balkon nebo soukromá zahrada. Ve všech najdete luxusně vybavenou koupelnu. Pokoje prochází v letošní zimě rekonstrukcí, my budeme první hosté, kteří si mohou čerstvě zrenovované pokoje užít. Z každého pokoje budeme mít možnost se kochat úchvatným výhledem na jezero a zasněžené vrcholky hor v dálce. V hotelu se nachází několik stravovacích zařízení, například restaurace, jídelna, kavárna a bar. V hotelové á la carte restauraci se připravují pokrmy regionální kuchyně a každé ráno se podává snídaně zahrnující širokou škálu vynikajících sladkých i slaných jídel.

Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, terasa, směnárna, TV místnost, dětská herna, půjčovna kol, posilovna. Půjčovna elektrických kol (pro nás za zvýhodněné ceny) je přímo v tenisovém areálu.

 

CHARAKTERISTIKA JEZERA LAGO DI GARDA:

Atmosféru a skvělé možnosti jezera trefně popisuje tento článek:

Lago di Garda: cyklovýlety, turistika, ferrati, výborné víno a místní kuchyně, nejlepší vítr i skvělé koupání.

Lago di Garda není sice moře, ale i tak jde o lahůdkový tip pro aktivní letní rodinnou dovolenou včetně báječného koupání. Garda, která leží na hranici severoitalského Trentina, Lombardie a Benátska, je mezi českými turisty velice oblíbená.

Ačkoliv jde o vnitrozemí, vládne tu příjemné, až středomořské mikroklima. Je tu krásně čisté a teplé jezero na koupání či pro rozličné vodní sporty. To vše korunují dramatické horské scenérie, vinice a historická městečka s bezvadnou atmosférou.

Garda je synonymem aktivní dovolené. Malá příhoda pro dokreslení. V teplém vlahém podvečeru na samém konci srpna se drápu na silničním kole do serpentin nad Rivou del Garda směr Pranzo a Lago di Tenno. Pomaličku mne dojíždí Ital s pleší a la Patani. Po chvilce šlapeme bok po boku a rozvíjíme jednoduchou chlapskou sportovní konverzaci.

Zkrátím to. Z toho chlapíka nakonec vypadne, že je z Ancony. Funím a v hlavě mi to šrotuje. Z Ancony od moře jede na dovolenou na Gardu? Ital? Nechápu. On se na mě podívá, jako bych spadl z višně: „Přece tady je ten nejlepší vítr na windsurfing!“

Ovšem. A také tu není takový nátřesk na plážích jako u Ancony, které v době celostátních prázdnin zaplaví polovina Itálie. V podvečer se tu dá skvěle jezdit na kole, ve večerním chládku výborně jíst a pít pod širým nebem v restauracích mezi vinicemi.

Když už je řeč o kolech, nejde zdaleka jen o ta silniční. Na trekkingovém lze jet úplně pohodově z Torbole směr historické městečko Arco či kolem jezera Lago di Ledro. Anebo už trochu sportovněji na horském kole od Rivy nejprve ve scénickém útesu nad Gardou pořád nahoru až k Ledru a zase zpět.

A pak jsou tu pro ty zdatnější opravdové ikony bikového ježdění – kopce Passo Tremalzo nebo Monte Altissimo, kde se šplhá vzhůru do 1 800 respektive 2 000 metrů, aby se pak člověk spustil dramatickým a krkolomným terénem dolů.

Místní znalci doporučují méně „provařené“ trasy. Třeba kratší, ale stejně náročný výšlap k horské boudě Bocca di Trat Nino Pernici, odkud vede prudký sjezd prakticky přímo do Rivy.

Ale byl by hřích zůstat jen u kol. Každý by měl vyzkoušet, jak fouká do plachet zdejší vítr – dopoledne je to severní Peler, který z ničeho nic přestává vát kolem oběda. Vzápětí ho vystřídá jižní Ora. Není lepší pocit, než když katamarán v dramatickém náklonu řeže hladinu pod několikasetmetrovými útesy skalního masivu, který se zvedá nad jezerem.

Skály jsou dalším zdejším magnetem. Jednou z nejznámějších a nejdostupnějších via ferrat je výstup východní stěnou masivu Rocchetta, který se tyčí přímo nad břehy jezera. Začíná se hned v Rivě a výhledy na vodu jsou omračující. Trasa je technicky jen mírně obtížná. Z nedalekého Arca lze pak vystoupat po via ferratě Colodri.

Stalo se už takřka normou, že na Gardu jezdí sportumilovné party všech věkových kategorií aspoň na pár dní – dát si zde pořádně do těla a po večerech si užívat italskou kuchyni nebo aspoň v apartmánu dobré trentinské červené víno Teroldego.

…a já jen dodám, nikde na světě není lepší zmrzlina než v jedné vyhlášené cukrárně v městě Riva del Garda!!! A slibuji Vám, že tahle dobrota nás nemine J

Pojeďte se s námi připravit na letní sezónu a po dlouhé zimě „dobít baterky“ v teple na slunci a horském vzduchu!

Trenérský a realizační tým Junior tenis centra ŽLTC


Zobrazit všechny aktuality