Informace k provozu ŽLTC Brno

Platí pro Junior tenis centrum i Tenisovou školu

 • Dubnový mezinárodní turnaj do 16ti let, kondiční soustředění na ŽLTC a soustředění v Chorvatsku jsou zrušeny.
 • Vláda rozhodla povolit od úterý 7.4. venkovní sportovní aktivity!!!
 • Vzhledem k výkyvům počasí a mrazivým nocím minulého týdne se nám podaří zprovoznit venkovní kurty od pátku 10.4. a hráči se budou moci domluvit s trenéry na individuální trénink
 • Od pondělí 13.4. začnou trénovat hráči Junior tenis centra podle zimního rozpisu
 • Od úterý 14.4. začne trénovat Tenisová škola podle zimního rozpisu
 • Trénink bude probíhat na venkovních dvorcích areálu ŽLTC při dodržování bezpečnostních opatření, které budou ještě klubem upřesněny (přístup pouze pro hráče a trenéry, šatny zůstanou uzavřeny…).
 • Pokud děti nebudou chodit do školy, můžeme některé tréninkové bloky přesunout na dopoledne, nebo na dřívější odpolední hodiny (po dohodě s jednotlivými trenéry budou možné i další menší úpravy, prodloužení tréninku atd).
 • Kompenzace za zrušené halové tréninky:

1) Neodehrané tréninky, které byly předplaceny do konce halové sezóny (16.3.-3.4.), budou po obnovení provozu probíhat bezplatně stejnou dobu o jakou byl halový provoz zkrácen, to znamená 3 týdny od 13.4. do 1.5.

2) Kondiční tréninkový týden od 6.-10.4. je klubem průběžně kompenzován formou online tréninkových plánů, které připravuje trenér Petr Košír a předcvičuje Kuba Černoch. Tréninkové plány a instruktážní videa jsou k dispozici na klubových internetových stránkách a na instagramu zltc_brno.

3) Tréninkový týden od 20.-24.4., kdy měl v klubu probíhat mezinárodní turnaj a měli jsme být na soustředění v Chorvatsku, byl vyjmut z ročního cyklu tréninkových programů Vize, Tým plus a Tým. Tento týden bude využitý k nahrazení zimního tréninku a hráči tento týden ve 3. čtvrtletním paušálu neplatí.

 • Tréninky nad rámec zimního rozpisu (v přechodném období) budou účtovány standardně podle skutečného stavu.
 • Po uplynutí přechodného období, ve kterém bude probíhat náhrada za zimní trénink, začneme trénovat dle letního tréninkového plánu. Tento začátek dle nového letního plánu plánujeme, pokud nedojde k nepředvídatelným změnám, na 4.5. Tréninky se začnou účtovat podle pravidel pro letní sezónu.
 • Prosíme rodiče hráčů Junior tenis centra trénujících v tréninkových programech, neplaťte zatím 3. čtvrtletní platbu! Původní termín platby 15.4. bude odložen, výše částky bude ještě upravena.
 • S velkou pravděpodobností dojde k posunu začátku soutěží družstev v souvislosti s aktuální situací. V tuto chvíli netušíme, kdy soutěže začnou. Po velikonocích Vám snad budeme schopni upřesnit, kdy a jakou formou se soutěže uskuteční. Každopádně doufáme, že se v letošním roce soutěže družstev uskuteční, i když možná jinou formou nebo v netradičních termínech.
 • Trenérský kolektiv udělá maximum pro to, aby byli hráči co nejlépe na letní sezónu připraveni a navázali tak na velice úspěšný (předčasný) závěr zimní sezóny. Jak jsem psal už dříve, kvalita hry po návratu na tenisové dvorce bude záležet na kondici hráčů. Apeluji proto na všechny naše hráče, aby denně na své kondici makali!!!
 • V pátek 10.4. to bude měsíc karantény a nuceného tenisového volna. Zajímá mě, kdo a jak na sobě tyto čtyři týdny pracoval. S někým komunikujeme formou sms, či na instagramu (moc děkuji všem, kteří se zapojili a ukázali týmového ducha). O většině hráčů přehled nemám. Žádám proto všechny závodní hráče, aby mi do 10.4. poslali (mail/sms) rámcově výčet svých kondičních aktivit (cvičení doma, běhání, jízda na kole, protahování, kolik odtrénovaných kondičních tréninků, odběhaných/odježděných kilometrů). Při nominaci na soutěže družstev bude přihlíženo k dlouhodobému tréninkovému přístupu hráčů, tedy jak pracovali na své kondici i v tomto mimořádném přípravném období.
 • Pokud budete mít jakékoliv dotazy, jsme Vám plně k dispozici: Tenisová škola – Eva Komárková (731776150), Junior tenis centrum – Roman Božek (775606376).

Přejeme všem pevné zdraví a těšíme se na brzkou shledanou!

Šéftrenéři Eva Komárková a Roman Božek


Zobrazit všechny aktuality