Informace k letní sezoně pro hráče JTC

ŽLTC Léto 2020

POHYBEM PROTI NUDĚ A VIRU

V této složité době, kdy se obáváme o budoucnost, zdraví a životy své a svých nejbližších, není snadné udržet si pozitivní myšlení, fyzickou a psychickou kondici. V této době, kdy trčíme doma, my dospělí počítáme krátící se finance, děti jsou zahlceny školou a v televizi sledujeme zkázu a katastrofické scénáře, není snadné najít chuť vstávat do nového dne. Ale je na každém z nás jak se k tomu postavíme, jak budeme bojovat s ponorkovou nemocí a zda právě v této době dokážeme nadále na sobě pracovat. Je na nás, zda ze složité situace dokážeme vytěžit pro sebe to nejlepší! Využijme tohle období na konci zimní sezóny k fyzické přípravě na sezónu letní! Jsme sice doma, nemůžeme trénovat, tak makejme aspoň doma na kondici! Švihadlo, sedy-lehy, kliky, shyby, dřepy, výpady, schody, cvičení s posilovací gumou, lehkými činkami namísto tabletu a gaučingu u televize…Můžeme jít ven na procházku, tak choďme běhat! Každý den delší a delší výběh! Ale do přírody prosím vás, ne mezi lidi!!! Za dva týdny by nás stejně čekalo kondiční soustředění bez tenisu, tak si udělejme kondiční soustředění každý sám, jde jen o to najít vlastní motivaci a disciplínu i bez osobního dohledu trenéra! Klub vypracoval koncepci, jak hráčům s kondiční přípravou pomůže. Byl zřízen instagramový účet zltc_brno , kde hráči hráči v pravidelném režimu obdrží od trenéra Košíra tréninkové plány, instruktážní videa a výzvy. Budeme je tak vést, motivovat a bavit. Díky instagramu zůstaneme jako klub pohromadě! A kdo sociální sítě nemá, najde pokyny na klubových stránkách.

Omezení našich životů, zrušení turnajů, zákazu sportovišť přišlo v době kdy se ŽLTC začalo dařit nejlépe v historii. Hráči vyhrávají velké národní i mezinárodní turnaje, máme čerstvého mistra republiky, trénink i práce celého vedení klubu přináší slušné úspěchy nejen na kurtě, ale mimo něj. ŽLTC dokazuje už mnoho desetiletí, že umí pracovat, bojovat a vítězit i v složitých tréninkových podmínkách! V zimě hráči pendlují mezi 7 areály, dojíždí na trénink přes celé Brno, přejíždí na kondici…nemáme zatím moderní areál jako jiné kluby a přesto jsme mezi KLUBY na Jižní Moravě nejlepší. A patříme i mezi špičku v republice!

Znovu opakuji, je na každém z hráčů jak se v této pauze dokážou přinutit k tomu, aby na sobě sami pracovali. A čím více se udrží ve fyzické kondici, nebo ji ještě vylepší, tím dříve se do tenisové formy zase dostanou. Výmluvy, že se museli učit, neberu!

Apeluji na rodiče a kolegy trenéry, motivujte své děti a hráče aby makali. Zůstaňte v kontaktu (telefonickém, na sociálních sítích) a táhněme za jeden provaz!

Doufejme, že se na kurty vrátíme v řádu týdnů, zůstaňme hladoví a fit!

ZHODNOCENÍ VÝSLEDKŮ, PLÁNY

Letošní sezóna je pozitivní z mnoha důvodů:

Vedení klubu se podařilo vyřešit mnoho překážek a náš klub se velice přiblížil k realizaci nového areálu, který zajistí centralizaci, kvalitu, komplexnost a atraktivitu tréninkového procesu pro naše hráče a jejich rodiče, kteří si to opravdu zaslouží.

Na přelomu sezóny 2019/2020 je pro klub výzvou nový projekt Silné a jednotné tenisové Brno. Jde o spojení sil dvou nejúspěšnějších tenisových klubů nejen v Brně, ale i na Jižní Moravě. ŽLTC Brno navázalo spolupráci s klubem TC Brno. Tento historický moment jednotného tenisového Brna je založen na propojení organizačních zkušeností, společném tréninku, spojení top hráčů v ligových družstvech a hlavně na absolutní důvěře představitelů obou oddílů. V reálu už probíhá celou zimu páteční společný herní trénink vybraných hráčů, který se ukázal jako velmi prospěšný. V přípravném období v říjnu a v listopadu byly vypsány termíny sobotního společného herního tréninku také pro ostatní hráče – setkaly se také s pozitivním ohlasem. Formou hostování mezi áčkovými ligovými družstvy ŽLTC a TC dojde k posílení družstev babytenisu, mladšího a st. žactva, dorostu a dospělých (2. Liga -TC). Podrobnosti popíšu později. A brněnská klubová spolupráce jde ještě dál. Navázali jsme kooperaci také s ostatními předními brněnskými kluby a definovali jsme písemně podmínky a pravidla spolupráce, které bude pětice klubů dodržovat. Účelem je sjednocení práce kvalitních klubových trenérů, vymezení se vůči externím „pouličním“ trenérům, vzájemné pomoci při soutěžích družstev, organizaci turnajů, zajištění co nejefektivnější přípravy a tímto růstu tenisové úrovně v Brně.

Koncem února jsem převzal pro náš klub velice prestižní ocenění. V Poháru mládeže jsme už pátým rokem v řadě skončili na druhém místě za „klubem“, který hráče neodchovává, ale soutěží s hráči, jež přetahuje z mateřských klubů z celé republiky. Letošní rok bylo osloveno minimálně 10 hráčů z řad TC a ŽLTC podotýkám za zády obou šéftrenérů. Lanaří nejen dorostence a žáky, ale také babytenisty a dokonce pětileté minitenisty. Většina z nich zachovala zdravý rozum a zůstala věrná klubům, které je vychovaly. Věřím, že parta v klubu, kamarádi a silné pouto s klubovým trenérem podrží hráče i v těžším období, které postihne čas od času i sebetalentovanějšího hráče. Věřím, že nastupující generaci brněnských talentů se nám podaří zachránit. Spojíme-li hráče v rámci Brna, nabídneme-li jim perfektní tréninkové podmínky a společný úspěch, zamezíme tomu, aby top brněnští hráči odcházeli někam, kde se neposunou. V tenisovém růstu hraje obrovskou roli osobní přístup, angažovanost trenérů, kontrola, úzké spolupráce a důvěra v trojúhelníku hráč-trenér-rodič, kterou lze zajistit pouze v mateřských klubech.

Pokud bych měl hodnotit výsledky, stále se nám daří vyhrávat většinu céčkových turnajů, kde se naši hráči zúčastní a také ve vyšších kategoriích turnajů A a B se našim top hráčům daří vítězit, nebo pravidelně postoupit do závěrečných kol.

Minulý rok v březnu jsem na rodičovské schůzce tvrdil, že stále čekáme na výraznější individuální úspěch na mistrovství republiky nebo na mezinárodní úrovni. To se v průběhu roku změnilo. V létě získala Deniska Hrdinková titul a finále na turnajích ITF v Maďarsku a v Bosně. Danovi Blumaierovi se podařilo na mistrovství republiky probojovat do čtvrtfinále dvouhry. Stejný výsledek se podařil před pár týdny i Emmě Dvořáčkové, dokázala zvítězit na JM oblastním přeboru ve dvouhře i ve čtyřhře a na MČR v Plzni došla mezi 8 nejlepších. V kategorii dorostu se postupem do semifinále oblastního přeboru kvalifikovala na MČR, které ji ještě čeká. V kategorii mladšího žactva vyhrál oblastní přebor Štěpán Žiška ve dvouhře i čtyřhře a na MČR postoupil ve čtyřhře do čtvrtfinále. Ve stejné kategorii vyhrává šikovná Anička Dvořáčková béčkové turnaje jeden za druhým. To ještě není všechno. Obrovský a zatím největší úspěch dokázal Denis Peták, který vyhrál mistrovství republiky staršího žactva ve dvouhře i ve čtyřhře (získal tak titul mistra republiky pro ŽLTC po dlouhých 29 letech, kdy M. Dvořáček zvítězil v mužích). Na vítězné vlně Denis dál pokračoval vítězstvím na mezinárodním turnaji do 14ti let- FERONA SLOVAN OPEN U14 v Bratislavě, kde ve finále porazil Petra Brunclíka-číslo 1 v českém a 4 v evropském žebříčku.

Pevně věřím, že se výsledky na turnajích projeví v letošní sezóně i výrazným úspěchem na MČR družstev.

Tyto výsledky nejsou pouze náhoda a talent, stojí za nimi obrovské obětování rodičů, bojovnost a tenisová vášeň hráčů. Velký podíl má také dlouhodobá práce klubových trenérů a jejich osobní angažovanost nad rámec pracovních povinností. Tím myslím, že naši trenéři nejen trénují, ale i dlouhé hodiny s hráči a rodiči diskutují, telefonují a řeší každý detail přípravy i zápasové problematiky. V této angažovanosti svých kolegů a v jejich osobním přístupu a vazbě s hráči a rodiči vidím základ úspěchu. Takhle to má být a jsem za to svým kolegům moc vděčný. Ve chvílích kdy jsem zavalen organizační činností, pro mé trenéry je samozřejmostí neustále se věnovat hráčům a rodičům. Myslím, že to v klubu funguje a proto nevidím důvod k současnému tréninku nebo hostování v „nafouklé bublině slávy“ zvané Prostějov a ještě důrazněji jsem proti tréninku s externími trenéry mimo náš klub. Stejný přístup má i klub TC Brno a ostatní brněnské kooperující kluby. Základem spolupráce klubů jsou pravidla a jedním z nejdůležitějších pravidel je následující:

-tenisový trénink hráčů bude probíhat výhradně v rámci trenérského týmu mateřského klubu. Nebude povolen doplňkový paralelní trénink s externími trenéry mimo rámec klubu (výjimky: společné sparingové tréninky ŽLTC-TC, doplňkový sparing vybraných hráčů v Přerově, dojíždějící mimobrněnští hráči, nově příchozí hráči si mohou ponechat svého ext.trenéra po omezenou dobu). Pokud hráč toto pravidlo poruší, bude vyloučen z tréninkového procesu klubu a nebude zařazen do družstev mateřského klubu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE K LETNÍ SEZÓNĚ

Tréninkové požadavky na letní sezónu:

Žádám rodiče závodních hráčů, kteří mně ještě neposlali své tréninkové požadavky (tréninkový program+trénink nad rámec programu) a časové možnosti kdy může být hráč nejdříve na tréninku, ať tak učiní nejpozději do 27.3.!!! (roman.boza@googlemail.com).

Mějte prosím na paměti, že musíme sestavit rozvrh pro více než 80 hráčů, proto vás žádám o MAXIMÁLNÍ časové možnosti!!!

Letní tréninkový plán bude zveřejněn v první polovině dubna Začátek tréninkového procesu bude záviset na vývoji epidemie koronaviru a nařízení vlády

Tenisový trénink:

Trénink bude nadále probíhat formou kombinace skupinového a individuálního tréninku. Hráči si mohou navýšit trénink nad rámec programů, naplánovat a objednat dle vlastní potřeby.

Páteční sparingový trénink vybraných hráčů bude v letní sezóně nadále pokračovat (v areálech ŽLTC a TC Brno). Rozčlenění hráčů bude ještě upřesněno.

U výkonnostních hráčů v posledním roce mladšího žactva a starších kategorií doporučuji navýšit tenisový trénink nad rámec programů na 4-6x týdně. K tomu je velice důležitý min. 2x týdně kondiční trénink. V prvním roce dorostu je nutné trénink dále navýšit. Klub zajišťuje kvalitu tréninku, ale bez dostatečného objemu se nelze prosadit. K dosažení optimálního objemu tréninku je možné využít ranní nebo dopolední trénink. Trénink mimo programy a nad rámec programu se bude účtovat stejně jako v zimní sezóně (platba kurtu předem- cena kurtu: 140 Kč/hod. (poměrná částka) x počet tréninkových týdnů) Závodní hráči budou trénovat na dv. č. 1-5, v případě potřeby i na zadních kurtech V období školních prázdnin je pro hráče trénující v programech kurt na trénink s trenérem zdarma. Přechod mezi programy Tým / Tým plus bude vyřešen změnou čtvrtletního paušálu

Sparing:

Hráči trénující v programech mohou pro sparing bezplatně využívat všechny kurty ve volných hodinách, kdy na kurtu neprobíhá trénink, nebo komerční tenis a to ve školním období tak i v období letních prázdnin.

Trenéři:

O závodní hráče se stará trenérský a realizační tým v nezměněné podobě:

– 7 tenisových trenérů: Božek, Kartus, Hečko, Světlík, Belatka, Bartl a Uhrová

– 2 kondiční trenéři: Košír, Černoch

– 1 mentální kouč: Dvořáčková

– 2 fyzioterapeutické a masérské služby: Tejkalová, Kratochvíl

Kondiční trénink:

Termíny a časy:

ÚTERÝ A ČTVRTEK: 16.30 -18.00 – hráči závodního tenisu a tenisové školy

STŘEDA: odpoledne – trenér Košir bude k dispozici od 15-19 hod.(tento trénink je povinný!!!)

Termíny soutěží družstev (začátek bude záviset na vývoji epidemie koronaviru):

Starší žactvo a dospělí

1.kolo – 2.5.

2.kolo – 9.5.

3.kolo -16.5.

4.kolo – 30.5.

5.kolo – 6.6.

6.kolo – 20.6.

7.kolo – 27.6.

Mladší žactvo a dorost

1.kolo – 3.5.

2.kolo – 10.5.

3.kolo -17.5.

4.kolo – 31.5.

5.kolo – 7.6.

6.kolo – 21.6.

7.kolo – 28.6.

Soutěže mladšího žactva

ŽLTC BRNO „A“ – liga

ŽLTC BRNO „B“ – liga

ŽLTC BRNO „C“ – I.třída

ŽLTC BRNO „D“ – III.třída

Soutěže staršího žactva

ŽLTC BRNO „A“ – liga

ŽLTC BRNO „B“ – l.třída

ŽLTC BRNO „C“ – I.třída

ŽLTC BRNO „D“ – II.třída

ŽLTC BRNO „E“ – III.třída

Soutěže dorostu

ŽLTC BRNO „A“ – liga

ŽLTC BRNO „B“ – liga

ŽLTC BRNO „C“ – I.třída

ŽLTC BRNO „D“ – II.třída

ŽLTC BRNO „E“ – III.třída

ŽLTC BRNO „F“ – III.třída

Soutěže dospělých

ŽLTC BRNO „A“ – l.třída

ŽLTC BRNO „B“ – II.třída

ŽLTC BRNO „C“ – IV.třída

ŽLTC BRNO „D“ – IV.třída

Tréninkové kempy:

18.-23.4. – Soustředění v Chorvatsku bude s velkou pravděpodobností zrušeno, nebo přesunuto

8.- 10.7. – 1. soustředění ŽLTC

12.7.- 17.7. – 1. soustředění Litohoř (ročníky 2011-2007)

19.7.- 24.7. – 2. soustředění Litohoř (ročníky 2006-2001)

3.8.- 7.8. – 2. soustředění ŽLTC

17.8.- 21.8. – 3. soustředění ŽLTC

druhý říjnový týden – kondiční soustředění – ŽLTC

konec října – kondiční soustředění – Dolní Morava

O letních prázdninách bude probíhat trénink stejně jako minulý rok. Všichni hráči a trenéři Junior tenis centra ŽLTC budou o prázdninách trénovat řízeně, jednotně, společně. Důraz klademe se kompaktnost a kontakt mezi všemi hráči i trenéry, hráči se tak táhnou týmově vzájemně nahoru. Systém přípravy bude obdobný jako u soustředění v Litohoři, formou skupinového tréninku s možností doplnění tréninkem individuálním. Do týdenního programu bude zařazen občasný sparingový trénink s nejlepšími hráči TC Brno (žactvo, dorost, dospělí).

Turnaje:

8.-12.6. Dorostenky (A)

5.-8.7. Dorost (B)

11.-13.7. Mladší žactvo (C)

8. – 10.8. Dorost (C)

Tímto jsou základní informace k předpokládanému průběhu letní sezóny vyčerpané, musíme počkat, jak se situace vyvine. Prosím posílejte mi tréninkové požadavky a při jakýchkoliv dotazech jsem Vám všem k dispozici telefonicky a doufám, že i brzy osobně. Věřím, že tuto složitou dobu zdárně překonáme a s myšlenkami na lepší budoucnost se s chutí pustíme do přípravy.

Všem přeji pevné zdraví,

Roman Božek


Zobrazit všechny aktuality