HORSKÉ KONDIČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA DOLNÍ MORAVĚ

26.10.-30.10. 2022

LETOS STEJNĚ JAKO MINULÝ ROK ZVEME I RODINY HRÁČŮ

VŠEOBECNÉ INFORMACE:

Po výborné zkušenosti z minulé sezóny se trenérský kolektiv rozhodl znovu uspořádat o podzimních prázdninách kondiční soustředění v kouzelném prostředí Dolní Moravy. Relaxačně-sportovní areál penzionu Jiřinka je součástí známého horského střediska na úpatí Kralického Sněžníku. Malebné prostředí nabízí vynikající možnosti pro kondiční přípravu na horském vzduchu (běžecké trasy, víceúčelové hřiště), tak i možnost využití tělocvičny a fitness v sousedním hotelu Vista. Po náročném tréninku bude příjemné využití wellness s finskou, infračervenou a parní saunou a vířivkou s panoramatickým výhledem do údolí.

Kondiční soustředění na Dolní Moravě je jednou z inovací v kondiční přípravě klubu ŽLTC. Pouze jedno kondiční soustředění na začátku přípravného období dle mého názoru nestačí. Hráčům se kondice během dvou měsíců (než začnou v prosinci turnaje) zase postupně vytratí. Proto jsme se rozhodli zařadit do zimního tréninkového plánu koncem října druhé kondiční soustředění v horském prostředí.

PROGRAM SOUSTŘEDĚNÍ (bude záviset také na počasí):

Těžištěm soustředění bude dvoufázový kondiční trénink zaměřený na rozvoj vytrvalosti, rychlosti a síly. Kromě kondiční přípravy se budeme věnovat i kompenzaci a regeneraci.

Obecná vytrvalost (venkovní trénink)

– každý den ranní rozběhání a lehké protažení (naučit organismus fungovat v brzkých hodinách – důležité na zimních turnajích)

Speciální vytrvalost (venkovní trénink)

– výběhy do kopce, intervalové běhání ( trénink v lehkém laktátu – udržení fyzické kondice na dobré úrovni po celou dobu zápasu a turnaje)

Rychlost a reaktivita

– starty, krátké sprinty, změny směru, tenisové nohy, reakce atd.

Silová příprava (fitko )

– zpevňování svalových partií, trénink výbušnosti (vždy malé váhy )

– kompenzační cviky

Regenerace ( vířivka, sauna )

– regenerace, uvolnění

Doprovodný program

– po skončení odpolední fáze tréninku bude následovat regenerace a doprovodný program.

TRENÉŘI:

Božek, Košír, v případě většího počtu hráčů pojedou i další trenéři

CENA:

– info u Romana Božka

PŘIHLÁŠKA:

– formou sms – trenéru Božkovi

Z DŮVODU VČASNÉ REZERVACE POKOJŮ BUDE PŘIHLÁŠKA TRENÉRU BOŽKOVI DO ÚTERÝ 20.9. POČET ÚČASTNÍKŮ SOUSTŘEDĚNÍ JE OMEZENÝ KAPACITOU VOLNÝCH POKOJŮ PENZIONU JIŘINKA!

SRAZ VŠECH ÚČASTNÍKŮ:

Ve středu 26.10. mezi 16.00-16.30 hod. v penzionu Jiřinka (adresa: Dolní Morava, Velká Morava 133, 561 69 Králíky). Doprava je vlastní jako při soustředění v Litohoři. Kdo bude z pracovních důvodů potřebovat dítě na soustředění odvézt, nebo kdo bude mít případně volné místo v autě – napište mi to prosím do přihlášky.

UKONČENÍ, ODJEZD:

V neděli 30.10. mezi 14.-14.30 hod.

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

1) Souhlas zákonných zástupců s ošetřením nezletilé osoby – zaslán v příloze. Prosíme o podepsání matkou i otcem a odevzdání u trenéra Božka!

2) Kopie kartičky zdravotní pojišťovny – odevzdat trenéru Božkovi!

3) Prohlášení zákonného zástupce o zdravotním stavu dítěte a bezinfekčnosti – podepsat u trenéra Božka při předání dítěte na Dolní Moravě!

4) Obeznámit trenéra Košíra s případnou dietou, zdravotním omezením – léky, alergie…

5) Prosíme, nedávejte dětem sebou mobil ani jiné cennosti, v případě potřeby volejte nám trenérům a my Vám dáme dítě k telefonu.

CO SI VZÍT SEBOU:

– minimálně 4 sety teplého oblečení na venkovní tréninky, vestu, pláštěnku, čepice, rukavice, dlouhé ponožky, oblečení do tělocvičny,plavky

– švihadlo, karimatku na kompenzační cvičení, tejpy atd.

– běžecká obuv, obuv do tělocvičny, nepromokavá obuv, obuv do wellness

– rozumné kapesné

Případné otázky u trenéra Božka (775606376)


Zobrazit všechny aktuality