Dvořáčková a Peták oblastními přeborníky dospělých!

Patnáctiletí hráči ŽLTC ovládli jižní Moravu v dospělých

Na úvod halové sezony se již tradičně konaly oblastní přebory jihomoravského kraje ve věkové kategorii dospělých. Jejich vítězové si zajistili účast na MČR jednotlivců, která se konala s týdenním odstupem.

Letos se našim hráčům povedl unikátní kousek – Emma Dvořáčková a Denis Peták se stali oblastními přeborníky dospělých ve dvouhře ještě jako patnátctiletí! Denis k titulu ze singla navíc přidal i vítězství v deblu a to společně se svým koučem Martinem Kobzou.

Emma i Denis tak na konci listopadu jeli sbírat další zkušenosti na mistrovství republiky v Milovicích…

Halový přebor žen se konal již první víkend v listopadu v Tišnově. Na turnaji startovaly 3 hráčky ŽLTC. Hned v úvodním kole proti sobě nastoupily Emma Dvořáčková a Viki Židelová a jejich třísetová bitva nejspíš Emmu nastartovala na cestu k pozdějšímu vítězství. Z pozice první nasazené hráčky šla do turnaje Sára Šimonová. V semifinále však nestačila právě na Emmu, tak Sára zůstala bronzová. Ve finále proti Emmě nastoupila Wirglerová, kterou Emma dosud nedokázala porazit. Díky koncentrovanému výkonu v závěru třetí sady však Emma dokázala zvítězit a mohla se tak těšit na účast na mistrovství republiky. Ve čtyřhře naše holky přidaly další medailová umístění, Sára druhé místo a Emma třetí.

Na domácím halovém přeboru mužů v polovině listopadu startovali rovněž 3 hráči ŽLTC. Nejvýraznější postavou z nich byl Denis Peták. Denis se probojoval do semifinále turnaje po dvou relativně vyrovnaných zápasech s Klakurkou a Pobořilem. V boji o finále ho čekal známý rival, prostějovský Mrva. Denis zvítězil ve třech setech a postoupil tak do boje o titul, v němž ho čekal o 27 let starší otrokovický „veterán“ Nebojsa. Denis ve finále dominoval ve dvou setech a vybojoval si tak vstupenku na MČR. K singlu přidal Denis i titul přeborníka v deblu. Společně s Martinem Kobzou tak zajistili, že obě prvenství zůstávají na ŽLTC.

Na již zmíněném halovém MČR žen a mužů v Milovicích patřili Emma i Denis k nejmladším účastníkům. V singlu se však ani jednomu nepodařilo probojovat do druhého kola. Ve čtyřhře dokázal Denis postoupit mezi osm nejlepších dvojic a byl jen kousek od medaile. Pro oba jmenované byla tato akce především velkou zkušeností na jejich cestách mezi nejlepší tenisty v Česku.


Zobrazit všechny aktuality