Dvořáčková a Boudová vítězkami Olympiády dětí a mládeže

Prostějov 27.-30.6.2022

Ve dnech 27.-30.6. se v Olomouckém kraji konala tradiční akce s úžasnou atmosférou – Olympiáda dětí a mládeže 2022. Po vzoru Olympijských her v ní proti sobě soutěží 14 krajů z České republiky v různých sportech a věkových kategoriích. V nominaci za Jihomoravský kraj se objevila trojice hráčů ŽLTC Brno – Anna Dvořáčková, Valerie Boudová a Štěpán Žiška (kategorie staršího žactva).

Tenisový turnaj se konal na dvorcích v Prostějově a v jeho pavouku vždy startovala dvojice hráčů nebo hráček z jednotlivých 14ti krajů (čtyřhru spolu hrála dvojice ze stejného kraje).

Našim hráčům se ve dvouhrách podařilo postoupit jen v jednom případě (Anička Dvořáčková – 2.kolo). Oproti tomu ve čtyřhře se podařilo získat zlatou a bronzovou medaili. Aničce s Valčou se ve velmi silné konkurenci podařilo po třech utkáních, ve kterých neztratily ani set, probojovat do finále turnaje čtyřhry. V něm se před televizními kamerami postavily favorizované dvojici z Olomouckého kraje a po výborném výkonu se nakonec radovaly z těsného vítězství 10:8 v závěrečném supertiebreaku.

Štěpán se svým parťákem Lebišem (vítěz dvouhry) vybojoval bronzovou medaili pro Jihomoravský kraj.


Zobrazit všechny aktuality